Ege Haberleri

  Eski başkana mahkeme yolu

  Hürriyet Haber
  29.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GAZİEMİR Belediyesi eski başkanı Adnan Yüksel, Asliye Ceza Mahkemesi'nde görevi ihmalden 3 aydan 1 yıla hapis istemiyle yargılanacak. Gaziemir Belediyesi eski Başkanı DYP'li Adnan Yüksel ile Fen İşleri eski Müdürü Hülagü Turan ve Hesap İşleri eski Müdürü Pervin Şenel Genç'in, mıcır alımında zarara neden oldukları gerekçesiyle 3 ayla bir yıl arasında

  BELEDİYE Teftiş Kurulu'nca İl İdare Kurulu'na gönderilen raporda, Torbalı'daki bir ocaktan 1 milyon 884 bin 580 kilo mıcırın usulsüz belgelerle alındığı öne sürüldü. Mıcır taşıyan aynı kamyona bir dakika arayla kesilmiş kantar fişleri de belge olarak sunuldu.

  Zarar KDV’siyle birlikte alınacak

  GAZİEMİR Belediyesi Hukuk Komisyonu, Yüksel ve iki bürokrata mıcır alımında uğranılan 2 milyar 449 milyon 954 bin lira zarar ve yüzde 15 KDV bedeli kadar kişi borcu çıkarılmasına karar verdi. Karar mecliste onaylanırsa uygulanacak.

  Yüksel Danıştay’a itiraz etti

  GAZİEMİR Belediyesi eski Başkanı Adnan Yüksel, lüzumu muhakeme kararına Danıştay'a başvurarak itiraz ettiklerini açıkladı. Yüksel, mıcır alımında kantar fişleri konusunda Fen İşleri Müdürü'nün bir hata yaptığını belirterek, ‘‘Bir başkanın kantar fişlerini tek tek kontrol etmesi beklenemez'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı