Ege Haberleri

  Eski bakandan Söke’ye yatırım

  Latif SANSÜR / SÖKE, (DHA)
  18.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Maliye eski bakanlarından Zekeriya Temizel, Söke’nin Atburgazı Beldesi’ndeki son teknolojiyle donatılmış fabrikasında ruşeym (buğday embriyosu) yağı üretimi yapıyor.

  ESKİ bakanlardan Zekeriya Temizel doğanın insanlara sunduğu ancak modern yaşamın özellikle de yeni tüketim toplumunun insanların elinden aldığı çok önemli değerler olduğunu, bunlardan birinin de buğday ruşeymi olduğunu ifade etti.
  Temizel, buğday ruşeyminin, özellikle ekmek ve bulgur ağırlıklı beslenen bizim gibi toplumlarda insanların nesillerini sürdürmeleri başta olmak üzere sağlıklı kalmalarının temel yollarından biri olduğunu ileri sürdü. Buğdayın embriyosunun içinde E vitamini, antioksidanlar, tokoferoller, bir insanın dışarıdan alması gereken tüm aminoasitler ve omega yağ asitlerinin mevcut olduğunun altını çizen Zekeriya Temizel, şunları kaydetti:
  Modern tesislerde üretim
  “Bu değerli besin maddesi çağdaş toplumlarda modern tüketim eğilimlerine bağlı olarak unun yapılması sırasında raf ömrünü kısalttığı için çok uzun süre dayansın diye unun içinden alınır. Geriye sadece şeker ve nişasta kalır. Fabrikamızda, bu değerli maddeyi insanlara sunacak çok modern, çağdaş tamamen katkısız ve saf bir üretim gerçekleştiriyoruz. Bu ürün sayesinde modern toplumun insanlardan esirgediği bu çok değerli maddeye ulaşmalarına yardımcı oluyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı