Ege Haberleri

  Eşini dövmenin cezasını yemek yaparak çekecek

  Hürriyet Haber
  14.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karısına şiddet uygulayan Recep Demircan, cezasını bir okulun pansiyonunda üç ay süreyle aşçı olarak çalışarak çekecek.

  MUĞLA’da yaşayan Recep Demircan hakkında eşini dövdüğü gerekçesiyle dava açıldı. Mahkeme, Demircan’ı 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Bu ceza daha sonra, “denetimli serbestlik” uygulaması kapsamında kamu kurumunda 3 ay boyunca günde 4 saat çeşitli işlerde çalışma cezasına çevrildi.
  Yararlı olacak
  Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü’nün Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokol kapsamında Recep Demircan, Muğla Turgutreis Lisesi’nin pansiyonunda aşçılık yaparak 3 aylık cezasını çekmeye başladı. Demircan, cezasını kamuya yararlı bir işte çalışarak tamamlamasının kendisi ve ailesi açısından yararlı olduğunu söyledi.
  Cezaevinde değilim
  Eşine şiddet uyguladığı için pişman olmadığını belirten Demircan, “4 yıllık evliyim. Çocuğumuz yok. Para bitti, aşkta bitti. Eşime boşanmak için dava açtım. Cezamı da zaten mesleğim olan aşçılık yaparak çekiyorum.  Öğleden sonra kalan zamanımı da bir kahvehanenin çay ocağında çalışarak geçiriyorum. Cezaevine konulmadığım için şanslı sayılırım” diye konuştu.

  Toplumun menfaati

  Turgut Reis Lisesi Müdürü Bayram Güner ise uygulamadan çok memnun olduklarını belirterek, “Recep Bey, öğrencilerimizin yemeklerini hazırlamak için elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu tür uygulamaların, insanların topluma kazandırılması amacıyla yapılması bizi memnun etti. Bu sadece bizim değil toplumun menfaatine yapılan bir çalışma” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı