Ege Haberleri

  ESİAD’da Taner dönemi başlıyor

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE Sanayici ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Konseyi yarınki genel kurulda Tufan Ünal'dan boşalacak başkanlığa kuruculardan Deniz Taner'in getirilmesini kararlaştırdı. Ünal, başta Batısöke olmak üzere, işinin yoğunlaştığını, derneğe zaman ayırmakta zorlandığını belirtti. Ardından gündeme gelen Cem Bakioğlu da zamanını elektrik dağıtım ihalesiyle ilgili hukuki sorunların çözümüne ayırdığı gerekçesiyle görevi reddetti.

  8 yıl önce kurulan ESİAD'ın Oğuz Tatış, Samim Sivri ve Tufan Ünal'dan sonra başkanlığını üstlenecek olan Faz Elektrik sahiplerinden Deniz Taner'in yönetim kurulu listesinde ise 7 isim kesinleşti. ESİAD'da yeni dönem yönetim kurulunda Mahmut Özgener, Haluk Özyavuz, Noyan Gürel, Sıtkı Şükürer, Nihat Gündüz, Enis Özsaruhan, Mustafa Cem yeralaçcak. İki üye ise yarına kadar kesinleşecek.

  AB bürosuna önem

  ESİAD'da bugüne dek yapılan çalışmaları daha ileri noktaya taşımaya çalışacaklarını belirten ODTÜ Makine Mühendisliği mezunu, 51 yaşındaki Taner, şöyle konuştu:

  ‘‘ESİAD olarak istikrar ortamının sürmesi için elimizden geleni yapmalıyız. ESİAD demokratik, laik atmosfer içinde kalkınmayı her yönden destekleyen bir kurumdur. Önümüzdeki dönemde Avrupa Birliği büromuzun işlevini artırmaya çalışacağız. Çünkü yabancı sermaye istikrar ortamını arar. Bu nedenle de AB büromuzun işlevi daha da artacak.''

  İZMİR ve Ege Bölgesi'nin yatırım için çok uygun olanaklara sahip olduğunu vurgulayan Taner, yıllardır altyapının ihmal edildiğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı