Ege Haberleri

  Eroğlu PTT 1'inci Lig'den memnun değil

  Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)
  28.03.2016 - 14:05 | Son Güncelleme:

   ALTINORDU teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, bu sezon PTT 1’inci Lig’deki futbol kalitesinin geçen sezondan daha düşük olduğunu iddia etti.

  Takımların büyük bölümünün genelde oynamayı değil, oynatmamayı amaçlayan bir anlayışla sahaya çıktığını dile getiren Hüseyin Eroğlu, bu tablonun Türk futbolu adına üzücü olduğunu vurguladı.

  Altınordu olarak futbolu çirkinleştirmeden yarıştıklarını belirten Eroğlu, "Skor ne olursa olsun yer yatıp zaman geçirme, oyunu soğutma, hakemle oynama alışkanlığımız yok. Bizim takımda bunlar yasak" dedi. Hem altyapıda hem de A Takım’da aynı felsefede olduklarını sözlerine ekleyen Hüseyin Eroğlu, şöyle devam etti:

  "Ağabeyleri, saha içi ve saha dışı davranışlarıyla genç futbolcularımıza örnek olmak zorunda. Türk futbolunun gelişmesi için çabalıyoruz, amacımız günü kurtarmak değil. Almanya’da oynanan futbol temposuna ulaşmamız gerekiyor. Ligdeki birçok takım savunma yapıp, süratli yabancı futbolcularıyla sonuca gidiyor. Son dakikalar dışında bizde uzun top oynamak yasak. Pas yaparak, seyir zevki vererek oynamaya devam edeceğiz."  Etiketler: izmir , PTT 1. Lig

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı