Ege Haberleri

  Erkek adalet değil gerçek adalet istiyoruz

  Hilmi DUYAR , (DHA)
  21.01.2014 - 01:34 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’de, polis memuru eşi E.Ç.’nin başından kurşunlayarak öldürdüğü hemşire Pervil Çetin için, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve Tabip Odası eylem düzenledi.

  Devlet Hastanesi’nin bahçesinde yapılan eylemde, SES Yönetim Kurulu üyesi Birsen Seyhan, ayrımcılık ve eşitsizlik üreten cinsiyetçi politikalar sonucunda toplumun şiddet sarmalı içine itildiğini söyledi.
  Takipçisi olacağız
  Seyhan, erkek egemen sınıfın en kirli yüzünü kadınlara şiddet, taciz, tecavüz, istismar ve cinayetler olarak gösterdiğini vurguladı, “Erkek adalet değil, gerçek adalet istiyoruz. Pervil Çetin 42 yaşında, bilmediğimiz nedenle eşi tarafından çalıştığı birimde kafasından vuruldu. Arkadaşımızın öldürülmesi sıradan bir cinayet değil, koca vahşetidir. Pervil Hemşire gibi yaşamına kastedilip katledilen, Güldünya, Yasemin, Sevim, Gülşen, Ayşeleri unutmadığımız için buradayız. Tüm katillerin ‘erkekçe’ mazeretleri vardı. Katiller ceza davaları görülmeye başladığında cinayet işlemelerini haklı gösterecek deliller dava dosyalarında yerini almıştı” dedi.
  Kadınların hayatlarının alınması karşılığında verilen cezaların da az olduğunu vurgulayan Seyhan, mazaretlerin kabul edilmemesi gerektiğine dikkat çekti, “Pervil’in kocası, hak ettiği cezayı alana kadar bu davanın takipçisi ve tarafı olacağız” dedi. Eyleme katılanlar, “Kadın, yaşam, özgürlük”, “Kadına şiddet en büyük suçtur” diye sloganlar bağırdı.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı