Ege Haberleri

  Engelliler için yeni okul sözü

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  12.12.2014 - 01:10 | Son Güncelleme:

  UŞAK Belediyesi tarafından yetersiz gelen Zihinsel Engelli Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi için daha modern, yeni bir okul yaptıracağı bildirildi.

  AK Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Zihinsel Engelli Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'ni Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Belediye Meclisi Üyeleri Akın Demir ve Mehmet Emin Akyay'la birlikte ziyaret etti. Zihinsel engelli çocuklara çeşitli hediyeler veren Başkan Cahan, yetersiz kalan eğitim merkezinin yerine belediye olarak yer temini yapıldığında daha büyük ve daha modern bir okul yapacaklarını söyledi.

  Zihinsel engellilerin daha iyi ortamlarda eğitim almaları ve mesleki edinim kazanmaları gerektiğini belirten Başkan Cahan, "Belediye sınırları içinde okul alanı olarak belirlenen uygun arazi arayışı içindeyiz. Yer teminin sağladıktan sonra yetersiz kalan Zihinsel Engelli Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi için hayırseverlerimizinde desteği ile kısa zamanda daha geniş ve daha modern bir okul yaptırarak tüm engellilerimizi yeni okulun çatısı altında toplamayı planlıyoruz" dedi.

  Belediyenin engelli haklarının koruyan sivil toplum kuruluşları ile oluşturduğu platform sayesinde daha güzel projelere imza atacağını vurgulayan Başkan Cahan şöyle konuştu:

  "Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak adına projeler üzerinde çalışıyoruz. Projelerimize engelli kardeşlerimizin bakış açılarını da katarak çalışmaları o doğrultuda yürütüyoruz. Hayatta herkes birer engelli adayı olduğunu unutmasın. Bugün hayatın olağan akışında her zaman olumsuz durumların verdiği neticeler ile engelli kalma riskimiz ortadadır. Bütün insanlık bu durum ile karşı karşıya kalabilir. Dolayısıyla hepimiz birer engelli adayıyız. Bu düşüncelerin yanında engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak belediyemizin sorumlulukları arasındadır. Gelişmiş kentlere baktığımızda nerede ise engelliler ile ilgili hiçbir sorun kalmadığını görebiliriz. İşte Uşak'ta bu konuda ne yapılması gerekiyorsa bu işin içinde olanlar ile konuşarak yapmak istiyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde de zihinsel engelli kardeşlerimizin eğitmenlerinin ve ailelerinin ne gibi sorunlar ile karşılaştığını dinledik."
  Uşak'ın engelsiz bir kent olması için çalışacaklarını belirten Başkan Cahan, empati kurmaya gayret edip, Uşak'ta hiçbir engelin kalmaması adına somut adımlar atacaklarını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı