GeriEge Engelli çocuklar için bisikletle Hindistan’a
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engelli çocuklar için bisikletle Hindistan’a

Engelli çocuklar için bisikletle Hindistan’a
refid:9947014 ilişkili resim dosyası

Yalıkavak’ta yaşayan 61 yaşındaki İngiliz Jack Davies, Bodrum Sağlık Vakfı’nda eğitim gören engelli çocuklara yardım toplamak için bisikletle Hindistan’a gidecek. Türkiye, İran ve Pakistan güzergahını izleyerek yaklaşık 7 bin kilometre yol alacak Davies, Hindistan’a ulaşıp çok sayıda şenlik ve festivale katılıp bağış toplayacak.

Hindistan’da önce Rajasthan, daha sonra da Agra ve Taj Mahal’e gidecek Davies, daha sonra kraliyet ailesinin yaşadığı Fatehpur Sikri, Pink City, Jaipur’a kentlerini dolaşıp, gezisini Pushkar’daki deve fuarında sonlandıracak.

Geziye önümüzdeki kasım ayında başlamayı planladığını ve Bodrumlu çocuklar için yaklaşık 35 bin YTL bağış toplamayı hedeflediğini aktaran Davies, "Ailem ve arkadaşlarım bisikletle bu geziye çıkmamı istemiyor. Elbette çok zor ama derneklerin de paraya ihtiyacı var. Hindistan’a gitmeyi çok uzun zamandır istiyordum. Hem gezi yapacağım, hem de çocuklar için para toplayacağım. Oldukça uzun bir yolculuk olacağı için içki ve sigarayı bıraktım. Geziyi engelli çocuklar yararına yapıp hem bir hayalimi hem de Bodrum aşığı olarak yaşadığım kentin çocuklarına yardımı gerçekleştirmiş olacağım." Bodrum’dan, engelli çocuklar ve vakıf yöneticilerinin uğurlayacağı Davies’in, Hindistan’dan aynı güzergahı izleyip 2009 Mayıs ayında döneceği belirtildi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle