GeriEge Engelleri kaldıran gece
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engelleri kaldıran gece

Çanakkale Valiliği’nce 16 engelli derneği yararına Kolin Hotel’de eğlence düzenlendi. Gecede engelli Bilal Göregen darbukası ve kendine tarz şarkılarıyla herkesi coşturdu. Zihinsel ve işitme engelliler gösterileri beğeniyle izlendi. Gece Coşkun Sabah konseriyle sona erdi.

Çanakkale Valiliği’nce Kolin Hotel’de 16 engelli derneği yararına düzenlenen ve biletleri 20 liradan satılan geceye Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, eşi Pervin Tuna, oğlu Murat Tuna, Belediye Başkan Vekili Oğuz Teoman, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, çok sayıda bürokrat, engelliler ve yakınları katıldı. Gecenin açılışında konuşan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna valilik olarak 2012'yi engelliler yılı ilan ettiklerini açıkladı. Tuna, “Bu yıl Çanakkale Valiliği olarak engelliler, çocuklar, şehit ve gazi aileleri, yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımız ve huzurevindeki yaşlılarımız için pozitif ayrımcılığı daha belirgin hale getireceğiz. Bir vali yardımcımız başkanlığında komisyon kurarak bu yıl özürlülerin yaşamını kolaylaştıracak her türlü tedbiri alacağız. Yaşamlarını onurlu bir şekilde sürdürmeleri için ekonomik ve sosyal hayatın içinde olan engellilerimize her fırsatta sahip çıkmalıyız. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolunun, engellilerin toplumun ayrılmaz birer parçası haline gelmesiyle mümkün olur” dedi.

Gecede zihinsel engelliler tarafından hazırlanan skeç sahnelendi. Gelibolu Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi’nin işitme engelli öğrencileri tarafından Çanakkale yöresine ait halk oyunu gösterisi sunuldu. Küçük bir engelli kız, doğumundan önce annesine yazdığı duygu dolu mektubu okudu ve engelli dünyaya gelecek olmasından dolayı yaşayacağı zorlukları anlatıp üzülmemesini istedi.

Yetenek Sizsiniz programının popüler ismi Bilal Göregen gecede herkesi coşturmayı başardı. Darbukasını konuşturan Göregen, kendine tarz şarkılarıyla da hem eğlendirdi, hem güldürdü. Gecede son olarak sahneye ünlü sanatçı Coşkun Sabah çıktı. Coşkun Sabah sevilen şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşattı.

Geceden elde edilen gelirin, 16 engelli derneğine ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacağı açıklandı.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle