Ege Haberleri

  Enerjide artış var krizden çıkıyoruz

  Latif SANSÜR, KUŞADASI (DHA)
  18.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ekonomik krizlerde önce elektrik kullanımının azaldığını hatırlatan AYDEM yöneticileri, son dönemlerde görülen tüketim artışının umut verici olduğunu açıkladı.

  AYDIN, Denizli ve Muğla’nın elektrik dağıtımıyla görevli AYDEM Elektrik Dağıtım AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, krize yönelik umutlu mesajlar verdi. Saldanlı, küresel krizin başlamasıyla düşen elektrik tüketiminin Ekim ayından itibaren artışa geçtiğini, bunun da krizin etkisini yitirdiği anlamına geldiğini söyledi.  Ceyhan Saldanlı, küresel krizle birlikte yüzde 16 elektrik tüketimi yaşandığını belirterek, “Krizin başlamasıyla elektrik tüketiminde aniden yüzde 5’lik düşüş yaşandı. Her ay devam eden düşüş yüzde 16’lara kadar geldi. Ekim ayında ise ilk defa toparlanma hissedildi. Geçtiğimiz yıla göre yüzde 5 oranında bir tüketim artışı oldu. En çok düşüş sanayi sektöründe oldu. Dolayısıyla sanayi sektöründe bir toparlanma anlamına gelen bu yükseliş, aynı zamanda krizin de etkisini yavaş yavaş  yitirdiğini gösteriyor” dedi.
  Kaçaklar Azaldı
  AYDEM olarak TEDAŞ’tan görevi devraldıkları dönemde yüzde 16.9 olan kayıp ve kaçak oranının bir yıl içinde yüzde 10.24’e düşürüldüğünü belirten Saldanlı, “Türkiye’de kayıp ve kaçakları önlemede şampiyonuz. Elektrik dağıtım şirketleri arasında müşteri memnuniyeti en fazla olan bölgeyiz. Aydın, Denizli ve Muğla’da tüm elektrik tüketimlerini ölçülebilir hale getirdik” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı