Ege Haberleri

  Enerji zirvesine Denizli ev sahibi

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  27.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli Pamukkale Üniversitesi’nin düzenlediği 5. Uluslararası Ege Enerji Sempozyumu ve Sergisi yarın başlayacak. Sempozyuma 38 ülkeden 300’den fazla bilim insanı katılacak, 210 bildiri sunulacak.

  PAMUKKALE Üniversitesi’nin düzenlediği 5. Uluslararası Ege Enerji Sempozyumu ve Sergisi yarın başlayacak ve üç gün sürecek.
  Sempozyum, enerji alanında çalışan akademisyenleri, sanayicileri ve kurumları bir araya getirerek farklı çalışmaların ve yeni fikirlerin paylaşılmasını, sorunların ve çözüm olanaklarının tartışılmasını, işbirliği olanaklarının araştırılmasını hedefliyor. Sempozyumun eşbaşkanlıklarını enerji alanında, özellikle hidrojen ve hidrojen teknolojileri konusunda çalışmalarıyla Kanada’nın en prestijli bilim ve araştırma ödüllerinden biri olan Mükemmel Araştırma Ödülü’nü 2004 yılında kazanan, University of Ontario Institute of Technology (UOIT) öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Dinçer ile Pamukkale Üniversitesi Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Harun Kemal Öztürk yürütecek.

  38 ülkeden katılım

  Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde bu yıl ilk defa uluslararası düzeyde yapılan sempozyuma 38 ülkeden 300’den fazla bilim adamı katılacak, 210 bildiri sunulacak. Sempozyumda biyoyakıtlar, yanma ve gazlaştırmaya dayalı ileri sistemler, hidrojen ve yakıt pili teknolojisi, yenilenebilir enerjiler, politikalar ve çevre konuları değerlendirilecek. Dünyanın saygın bilim adamlarından Erik Dahlquist, Hans Müller-Steinhagen, Peter Lund ve John McMullan da sempozyuma katılarak enerji teknolojilerinin bugünkü ve gelecekteki durumunu, enerji ve küresel ısınma arasındaki ilişkiyi yorumlayacak.  Sempozyumla birlikte Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde 30 firmanın enerji ile ilgili ürünlerini tanıtacağı sergi de açılacak.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı