Ege Haberleri

  En güzel balkon ve bahçeler belli oldu

  Hürriyet Haber
  05.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi'nin “En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri, Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı'nda düzenlenen törenle Belediye Başkanı Cevat Durak tarafından verildi.

  Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı'nda düzenlenen törende üç kategoride ilk üçe girenler ödüllerini veren Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Çevre hiçbir zaman unutulmamalı. Karşıyaka'da geldiğimiz günden bu yana yeşil alan miktarını yüzde yüz arttırdık. Atakent'te yaklaşık 50 dönüm alanı baştan sona düzenleyerek, halka kazandırdık. İçerisinde çocuk parkı, spor alanları, gezinti yolları, gondolların dolaştığı gölet ve vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile yararlanabildiği kafeteryası var. Eğer sahip çıkmasaydık oraya da alışveriş merkezi olabilirdi. Park içerisindeki yüzme havuzu satıldı” dedi.

  Türkiye'de son günlerde yaşanan gelişmelere de değinen Başkan Durak, “Halka rağmen hiçbir şeyin yapılamayacağı görüldü. Bugün yaşananlar, son yıllarda Cumhuriyet değerlerinin hırpalanmasının sonucudur. Bugün ülkemizde ezanlar gür çıkıyorsa bunu Atatürk'e ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Cumhuriyet değerlerine herkesin ihtiyacı var. Atatürk bize kardeşlik, barış, dostluk öğretti” diye konuştu. Başkan Durak, Karşıyaka'da eylemler sırasında yaşanan olumsuzluklara da tepki göstererek, “Bu tepkilerde şiddet olamaz. Çevreye zarar verenleri hiçbir şekilde onaylayamayız. Bu görüntüler Karşıyaka'ya yakışmıyor” uyarısında bulundu.

  Konuşmalardan sonra ödül töreni gerçekleştirildi. Jüri üyeleri Peyzaj Mimarlar Odası adına Peyzaj Mimarı Erhan Arslan, Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü Araştırma Görevlisi Ayşe Kalaycı, Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nden Peyzaj Mimarları Derya Bayrakçı Kemer, Esra Erkmen ve Ziraat Mühendisi Volkan Doğan yaptıkları inceleme sonrası puanlama ile ilk üçe girenleri belirledi.

  YARIŞMANIN SONUÇLARI ŞÖYLE:

  APARTMAN BAHÇESİ:

  Birinci: Fatma Nevzat Demircioğlu: Bahriye Üçok Mahallesi Orhan Şaik Gökyay Bulvarı No: 43

  İkinci: Ali Altın: Zübeyde Hanım Mahallesi 7448/14 Sokak No:2

  Üçüncü: Serdar Alpay: 1843/2 Şehit Yüzbaşı Hüseyin Olgun Sokağı No 19

  BALKON DALINDA:

  Birinci-Sevil Öz: 2031 sokak no 5 d 17

  İkinci: Y. Ahmet Fitoğlu: Cemal Gürsel Caddesi No:384 A Blok D. 20

  Üçüncü: Burcu Taşkıran: 1843/2 Şehit Yüzbaşı Hüseyin Olgun Sokağı No 41, D: 7

  EV BAHÇESİ:

  Birinci: Birim Yılmaz 1728 Sokak No 32

  İkincisi Salih Payzın: 1768 Sokak No 22 D.1 Aksoy

  Üçüncü: Emine Brittain: 1813 Sokak No 28/1

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı