Ege Haberleri

  En acı anneler günü

  Turaç TOP / İZMİR, (DHA)
  09.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Keskin 16 yıllık mücadele sonucu dünyaya getirdiği kızı Selen’in ilk doğumgününde tutuklandı, ilk anneler gününü de ayrı geçirdi.

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi merkezli gerçekleştirilen operasyon, günlerce kamuoyunu meşgul ederken, işlemlerinin tamamlanıp şüphelilerin sevk edildiği adliye safhasında, bazılarının tutuklanması bir dramı ortaya çıkardı. Tutuklanan 9 belediye çalışanından, henüz dört ay önce görevine asaleten atanan Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Keskin, bir yıl önce dünyaya getirdiği “Selen”in, ilk doğum gününde, cezaevinin yolunu tuttu. 40 yaşındaki Keskin’in, 16 yıl süren tıbbi mücadelenin ardından dünyaya gelen ve hala anne sütüne ihtiyacı olan bebeğinden ayrılarak cezaevine konması, başta eşi olmak üzere ailesi ve yakın dostlarını kahretti. İlk doğum gününün ardından ana kız ilk anneler gününü de ayrı geçirdi.

  Çok zor durumdayız

  Eşinin cezaevine girmesinin ardından Selen’i teyzesi Sibel Kaya’ya emanet eden yazılım uzmanı Murat Keskin, “Biz çocuk sahibi olabilmek için 16 yıl mücadele ettik, varımızı yoğumuzu, kazandığımızı bu yolda harcadık. Nihayetinde bir yıl önce çocuğumuza kavuştuk. Ancak eşim kızımızın doğum gününde tutuklandı. Eşimin neyle suçlandığını bilmiyoruz, avukatları da bilmiyor. Gizli soruşturma olarak yürütüldüğü için bilgimiz yok. Ancak eşim çalıştığı kurumda, dürüstlüğü, çalışkanlığıyla tanınan bir insandır. Bizim en büyük servetimiz, 16 yıldan sonra sahip olduğumuz çocuğumuz. Bizim için mevki, makam veya paranın hiçbir önemi yok. Yargı sürecinin tutuksuz olarak devam etmesini talep edeceğiz. Pasaportu bile yok. Bir yere kaçacak değil. Önümüzdeki hafta avukatlarımız itiraz sürecinde gereğini yapacaklar. Umut ediyoruz ki en kısa sürede eşim çocuğuna kavuşacak. Eşim, hem poliste hem de cezaevine yollanırken, ‘Selen’ diye ağladı. Bebeğimiz fotoğraflarına bakıp ‘Anne’ diye ağlıyor. Bunlar çok üzücü. En kısa sürede doğru kararların verileceğini tahmin ediyoruz” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı