Ege Haberleri

  Emel Sayın'dan konser

  Yusuf YAVUZ / İZMİR, (DHA)
  13.09.2013 - 01:19 | Son Güncelleme:

  Emel Sayın İzmir'de unutulmaz bir konser verdi.  İZMİR'de, Fuar Açıkhava Tiyatrosu'nda sahneye çıkan ünlü şarkıcı Emel Sayın, dinleyicilerine unutulmaz bir konser verdi. Sayın konserde ayrıca ‘Dönmedolap’ ve ‘Hep bana” adlı şarkılarından oluşan ‘single’nı da tanıttı.
  Fuar Açıkhava Tiyatrosu'nda sevenleriyle biraraya gelen Emel Sayın, sahneye beyaz bir elbiseyle çıktı. Sahnede gözalıcı bir avize ile geniş bir koltuk da yer aldı. Alanı dolduran dinleyicilerin arasında gazeteci Hıncal Uluç'u gören Emel Sayın, “dostum” dediği usta gazeteci ile ilgili bir anısını anlattı. Emel Sayın, Amerika'da yaşadığı dönemde Uluç'u özlediği için şarkı sözü olan “Şarkımı senin için yazdığımı bilseydin, dünyanın ucundan bana kalkıp gelseydin” yazılı bir mektup gönderdiğini, usta gazeteciden gelen cevap mektubunda “Bu kadar yürekten çağırma beni, bir gece ansızın gelebilirim” yazdığını söylemesi üzerine izleyiciler kahkahalara boğuldu.

  İKİ YENİ ŞARKIYI SESLENDİRDİ
  Ardından Emel Sayın, Uluç'a ithafen “Şarkımı senin için yazdığımı bilseydin” şarkısını seslendirdi. Sayın söylediği şarkılarla konserde dinleyicilere nostalji turu yaptırdı. Eski şarkılarının yanı sıra bugün radyolarda dinlenmeye başlanacak olan ‘Dönmedolap’ ve ‘Hep bana’ adlı iki şarkısını da konserde seslendirdi. Sinan Akçıl ve Tarkan'ın yazdığı iki şarkıyı seslendirdiğini belirten Sayın “prensim” dediği Sinan Akçıl'ı sahneye davet etti. Sinan Akçıl sahnede Sayın'ın önünde eğilirken “Dönmedolap şarkısını Mavi Boncuğumuz için yağmurlu bir günde Emel Sayın'ın filmini izledikten sonra yazdım. Şu an çocukluk hayalimi gerçekleştirdim” dedi. Emel Sayın, Sinan Akçıl'dan ‘Kapı' adlı şarkısını söylemesi isteyince seyircilere dönerek “Benim şarkılarım biraz genç kesime hitap ediyor, burada söylersem beni burda taşlarlar” demesi üzerine gülüşmeler yaşandı. Sinan Akçıl daha sonra piyanoya başına geçerek Emel Sayın'la birlikte ‘Dönmedolap' adlı şarkıyı seslendirdi.

  DİNLEYİCİLERDEN TAM NOT
  Şarkıyı ilk kez bir konserde seslendiren Emel Sayın, dinleyicilerden tam not aldı. Tarkan'dan hareketli bir şarkı aldığını söyleyen Sayın, “Tarkan bana bu şarkı için iki üç figür gösterecekti ama ortalıkta yok” diyerek sitem etti. Emel Sayın, ‘Hep Bana' şarkısını da söylerken dinleyciler de oynayarak sanatçıya eşlik etti. Emel Sayın sahnede yaklaşık 3 saat kalırken İzmirli dinliyecilere unutulmaz dakikalar yaşattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı