Ege Haberleri

  Elinizi korkak alıştırmayın

  HÜRRİYET / İZMİR
  29.07.2012 - 11:44 | Son Güncelleme:

  Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği ile İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi arasında süren 400 bin metrekarelik Tariş İplik Fabrikası arazisi krizinde yeni gelişme yaşandı.

  İAOSB Başkanı Hilmi Uğurtaş’ın, Tariş Pamuk’a karşı 50 milyon liralık tazminat davası açabileceklerini dile getirmesi üzerine Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği Başkanı Beliğ Azbazdar sert açıklamalarda bulundu. Azbazdar, “Biz her şeye hazırız. Haklılığımıza sonuna kadar inandığımız davamızda, tazminat tehditleriyle gözümüzü korkutmaya çalışmasınlar. İsterlerse 50 milyon TL’değil, 150 milyon TL’lik açabilirler. Ellerini korkak alıştırmasınlar” dedi.
  Uğurtaş’ın, “Tribünlere oynuyor” sözlerini de değerlendiren Beliğ Azbazdar, şunları kaydetti: “Tribünlere oynamak ne demek? Tariş camiasını, binlerce  üreticiyi, binlerce aileyi tribün diye görüyor herhalde. Allah akıl fikir versin. Unutmasın ki o tribün dediği insanlar ona hammadde üretenlerdir. Ben tribünlere oynayacak olsaydım bin otobüsü doldurur, getirirdim buraya.
  Aksine arkadaşlarımı tutuyor, ‘Gerekmez, bize yakışmaz’ diyorum. Ben açıkça söylü-yorum. Biz kimseyi sıkıştırmak niyetinde değiliz. Hakkımızı arıyoruz. Eğer kendi kendine öyle bir sıkıntı içine giriyorlarsa, onların sorunu. Türkiye’de hukuk davasını ilk biz açmadık, son da olmayacağız.
  Kaldı ki Türkiye’de bu konuda açılmış binlerce dava var. Yargıtay kararları var.”

  Sanayi düşmanı BEN MİYİM?
  Sanayi düşmanı olarak tanıtılmalarını da anlamsız bulduğunu söyleyen Beliğ Azbazdar, “Bizler yatırımcı, sanayici düşmanı değiliz. Eğer yatırımcı konusunu tartışacaksak, parselasyon isterken ticari alan istemedik. Sanayi parseli istedik. Bizim AVM gibi bir ticari talebimiz olmadı. AVM ile sanayiciliği birbirinden ayırt etmesini ben biliyorum ama OSB yönetimi bilemiyorsa, bunu üyelerine sormak lazım. Satış görüşmeleri başlamadan kendileri AVM için pazarlıklara girişmişlerdi bile. Yetkilerini kendi lehlerine kullanarak bizi köşeye sıkıştırmayı planlıyorlardı. Bunu da başardılar. Mahkemede bunların hepsi tek tek ortaya çıkacak” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı