Ege Haberleri

  Eleştirili veda

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  26.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 120 mezunu Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle diploma aldı.

  GRUP Yankı’nın konseriyle başlayan törende, dönem birincisi Dr. Didem Erdem, intörnlük dönemini eleştirdi, şunları söyledi:
  “İntörnlük kendi adıma bir travmaydı. Bu dönemde doktor olmadığımız kesindi. Öğrenci de sayılmazdık, çalışıyorduk ama kimse maaş vermiyordu. Hastalar, hasta yakınları, hemşire, personel hiç kimse gereken saygıyı göstermiyordu. Oldukça zor bir seneydi. İşgücü kaynağı olarak görüldüğümüzü, bu şekilde çalıştırıldığımızı ve emeğimizin sömürüldüğünü düşünüyorum. Kimseyi eleştirmek veya suçlamak istemiyorum. Belki de hocalarımızın fark edemediği bazı şeyleri göz önüne koyarak bundan sonraki dönemler için intörnlüğün gözden geçirilmesini sağlamak istiyorum.”
  Törende, Erdem ile ikinci Nimet Burcu Güleryüz’ün diploma ve ödüllerini Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün verdi. Mezuniyet sevinci yaşayanlardan biri de AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak’ın kızı Sevgigül Kabak oldu.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı