Ege Haberleri

  Elektrik borcu olanlara müjde

  Hilmi DUYAR / BALIKESİR, (DHA)
  11.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balıkesir, Bursa Çanakkale ve Yalova’da elektrik dağıtım işini devralan Uludağ Elektrik Dağıtım’ın genel müdürü dört ilde borç yapılanmasına gidileceğini, aboneyle aralarında beyaz sayfa açacaklarını açıkladı.

  TÜRKKİYE’nin 4’üncü büyük elektrik dağıtım şirketi UEDAŞ’ın Genel Müdürü Kemal Akın, yardımcısı Köybaşı, Balıkesir Müdürü Taşkın Yıldız, Balıkesir Dağıtım İşleri Yönetmeni Filiz Akın, Pazarlama Müdürü Musa Yılmaz, İnsan Kaynakları Müdürü Tuğba Kuzaltı ile şirketi anlattı.
  940 milyon dolara Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve Yalova’da, elektrik dağıtımını 26 yıllığına aldıklarını belirten Akın,  özelleştirmenin getirdiği değişimlerin önümüzdeki günlerde görülmeye başlanacağını söyledi.

  Abone yok müşteri var

  Bin 300 kişinin yaptığı işi üstlendiklerini, önümüzdeki günlerde kadroyu 450’den 750’ye çıkaracaklarını kaydeden Akın, şunlları söyledi:
  “Özel sektörde mantalite değişikliği olmalıdır ve biz bunu öncelik edindik. İlk olarak abone kelimesini defterimizden sileceğiz. Bundan sonra abone yok, müşteriler olacak. 2011-2016 yıllarını kapsayacak dönemde 521 milyon liralık yatırımla müşteriye verilen hizmet kalitesini artırmaya çalışacağız. Kalan 20 yıllık süreçte, çok daha verimli, müşteri memnuniyetine yönelik hizmetler sağlayacağız. Vatandaşlarımız UEDAŞ’ın ilgili birimlerini ulaşmak istediklerinde karşılarında kibar ve nazik sorunları dinleyerek yönlendirme ve yönetmeyi amaçlayan kişiler tarafından karşılanacaktır.”

  Ne gibi kolaylıklar

  Borçların yapılandırılacağını açıklayan Akın, şöyle devam etti:
  “15 Ocak ile 16 Şubat arasında başvuran ve taksitlendirme isteyen her müşterimizin önce gecikme cezasını ya da zammını TEFE ve TÜFE oranında indireceğiz. Yani 100 TL ana para borcu, bunun da 100 TL gecikme zammı olan bir abone bize 200 TL borçluyken, TEFE, TÜFE uygulamasıyla yaklaşık 135 TL’ye düşecek. Müşterilerimiz, 15 Ocak-16 Şubat arasında ana para borçlarını peşin öderse, gecikme faizleri silinecek. 16 Şubat-16 Mart arasında ana parayı bir defada ödeyenlerin gecikme cezalarının yüzde 20’sini talep edeceğiz. Taksit talebinde bulunanlar için deyapılandırma uygun gördük. Ancak onlarda TEFE ve TÜFE oranında yapılacak iyileştirmeden sonra, meskenler için talep edilen taksitlendirme olursa yüzde 25’i peşin kalanı 4 taksit, diğer müşteri grubunda ise 9 taksit üzerinden bir yapılandırmaya gideceğiz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı