Ege Haberleri

  Ekonomik krizin yararları oluyor

  Yavuz KUŞDEMİR)
  28.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Krizin piyasaları darmadağın ederken önemli dersler verdiğini belirten USİAD Başkanı Gündüz, işadamlarının Afrika pazarını keşfettiğini söyledi.

  UŞAK Sanayici İşadamları Derneği (USİAD)  Başkanı Mustafa Gündüz, küresel ekonomik krizin tüm ekonomileri derinden sarstığını, ancak iş dünyasına ve tüketicilere sağladığı yararların da göz ardı edilmemesi gerektiğini belirterek, “Son kriz, tüm dünya ülkelerinde etkili oldu ve çok büyük olumsuzlukları beraberinde getirdi’’ dedi.
  Afrika pazarı
  ‘‘Kriz  ortamında çıkarılacak dersler olduğu bir gerçek. Bu kriz, üretici ve tüketiciye bazı yararlar getirdi” diyen Gündüz, “Krizin en önemli yararlarından biri, iş adamlarımızın yeni pazar arayışına girmesi ve Afrika pazarlarını keşfetmesidir. Tembel ticaret anlayışı, geçerliliğini yitirdi” dedi.
  Israf azaldı
  Krizin tüketiciyi mal ve hizmet alırken düşünmeye ittiğini, israfı önlediğini anlatan Gündüz, “Korkunç bir israf vardı. Kriz ortamında tüketici ihtiyaçlarını gidermek için daha bilinçli alışveriş, üretici ise daha bilinçli üretim yapmayı öğrendi, tüketicinin algıları açıldı” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı