Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  27.05.2010 - 21:45 | Son Güncelleme:

  Olimpiyat ateşi yandıEGE Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren Hugo Boss’un çalışanları arasındaki birlik-beraberlik ruhunu güçlendirmeyi amaçlayan olimpiyatları renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl altıncısı düzenlenen olimpiyatlarda Hugo Boss Ailesi hem yarıştı, hem de dayanışmanın güzel örneklerini sergiledi. izmir Genel Müdürü Sezai Kaya, “Tatlı rekabet ve mücadelenin yanında, birlikte eğlenmek için de güzel bir fırsat oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da olimpiyat ateşi barış için yandı” diye konuştu.

  Hediye kutularla fidan

  YENİ yıla girerken Ege Orman Vakfı’nın hediyelik ürün kutularını tercih eden doğasever kuruluşlar, 58 bin 790 fidana can verdi. Torbalı-Arslanlar mevkiinde ağaçlandırma sahasında; kutulardan alarak bin fidanın üzerinde koru oluşturan kuruluşların katılımı ile son fidanlar dikildi. Vakıf Genel Müdürü Metin Gençol, kutulardan alarak koru oluşturan Batıçim, Balcıoğulları, Bakioğlu Holding ve Total Oil Türkiye temsilcilerine plaket takdim etti. Batıçim adına plaketi alan İnsan Kaynakları Sorumlusu İdil İçten Özlü, “doğadan aldıklarımızı geri verme imkanı bulduk” diye konuştu.

  Lisanslı depo pamuk sezonunaBurcu TANER, (DHA)TÜRKİYE’ye kazandırdığı Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası’ndan (VOB) sonra ülkenin ilk lisanslı deposunu kurulmasına öncülük eden izmir Ticaret Borsası (İTB), sona yaklaştı. Önceki gün toplanan mecliste Ege Tarım ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş’nin yüzde 18.35 ile en büyük hissedarı olmak için üyelerden onay alan İTB Başkanı Işınsu Kestelli, şirketin kuruluşunun pamuk sezonuna yetişeceğini belirtti. Pamukla başlayacak8 milyon lira sermayeyle kurulacak şirkete İTB 1 milyon 468 bin lira ödeyecek. Lisanslı depoların Türk tarımında çığır açacağını vurguyan Kestelli, pamukla başlayıp zeytinyağı ile devam edeceğini, ilk aşamada kar amacı gütmeyip, kamu hizmetini esas aldıklarını dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı