Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  15.05.2010 - 20:47 | Son Güncelleme:

  Acenteler tanıdı sıra turistlerdeYURTİÇİ ve dışında izmir’i tanıtmayı, pazarlamayı ve kongre merkezi olması için çalışmalar yapmayı amaçlayan izmir Kongre Ziyaretçi Turizm Tanıtım A.Ş, yabancı acenteleri konuk ediyor. Son olarak Polonya’dan gelen incentive ve kongre acentelerini ağırlayan kurum, Efes, Meryemana, Kuşadası ve Çeşme’yi de içine alan tüm destinasyonu kapsamlı bir programla tanıttı.

  Sıcak ayağın bedeli 750 TLErdem SÜREKPAKİSTAN’ın Karaçi Havaalanı’nda bomba düzeneği sanılan titreşimli ayakkabıların benzeri Çanakkale’deki mağazalarda yerini aldı. “Bomba sanılmasın. Bu sadece ayakları ısıtıyor” diyerek tanıtılan ısıtmalı botların fiyatı 750 TL’den başlıyor. Elektrik akımıyla şarj edilebilen ve eksi 32 derecede dahi ayakları ısıtma özelliğine sahip, su geçirmez botlar, fonksiyon panelinden üç ayrı biçimde ayarlanabiliyor. Mağaza yetkilisi Okan Yılmaz, “Botlar 8 saat şarjdan sonra 12 saat süreyle ısıtma özelliğine sahip. Ülkemize gelen yabancı turistte bu tür özellikte ayakkabı ya da bot bulunuyor” dedi.

  İnci Akü’den 10 bin fidanlık anı ormanıİNCİ Akü, kuruluşunun 25. yılında her çalışanı adına Ege Orman Vakfı’nın özel kartları ile 25’er fidan bağışında bulunarak, 10 bin fidandan oluşan “İnci Akü 25. Yıl Hatıra Ormanı”nı oluşturdu. Bornova-Laka ağaçlandırma alanında fidanların toprakla buluşturulduğu törene İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, İnci Akü Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, İnci Akü CEO’su Göksel Paker ve çalışanlar katıldı. Farklı yıllarda oluşturdukları ormanlarla İnci Akü’nün 62 bin 239 fidanı doğaya kazandırdığını söyleyen Meral İnci Zaim, “Biz kar amaçlı bir kuruluşuz, ama kazanırken çevremizin de kazanıyor olmasına itina ediyoruz” dedi.

  Genç patronlar gözlüğünü seçtiEray ARPAŞİN, (DHA)EGE Genç İşadamları Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenleriği “Sektör Tanıtım ve İşbirliği Günleri” etkinliğine katılan Berk Optik, dünyaca ünlü gözlük firmalarının 2010 yaz koleksiyonunu İzmirliler’in beğenisine sundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da izlediği fuarın çok verimli geçtiğini söyleyen Berk Optik’in sahibi Levent Pala, “Üyelerimiz arası tanıtım ve ticari faaliyetler bu fuarda gerçekleşiyor. EGİAD üyelerini kaynaştıran bu etkinliğe her geçen yıl katılımcı sayısı da artıyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı