Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  27.01.2010 - 21:45 | Son Güncelleme:

  İncir Evi’nin yenisi nar suyuizmir Pasaport’ta hizmet veren İncir Evi, ürün yelpazesine sağlık ve lezzet kaynağı nar suyunu da ekledi. Söke’de geniş bir alanda organik ürün kurallarına uygun olarak yetiştirilen narların, sadece tanelerinin sıkımıyla elde edildiği için hem tortu içermiyor, hem de ağızda kabuk ve zardan geçen acımsı tat bırakmıyor. Sıkım işleminin hemen ardından eksi 18 derecede şoklanan nar suları, İncir Evi’ne dondurulmuş halde getiriliyor ve günlük satış miktarı kadar çözülerek müşterilere sunuluyor.

  Kestane şekerini dünya tanıyacakMustafa OĞUZ / izmir (DHA)İZMİRLİ Salih ve Emine Kaya çifti Bursa’nın ünlü kestane şekerini tüm dünyaya tanıtıyor. izmir’de Kardelen firmasının bölge bayiliğini yapan Salih Kaya, “Kestane şekeri mutluluk hormonu salgılıyor. Yurtiçinin yanısıra yurt dışında fransa, italya, Almanya ve Ortadoğu ülkelerinden kestane şekerine yoğun talep var. Türk lokumu kadar ünlü oldu. Ege Bölgesi turizmde olduğu gibi kestane şekerinin de dünyaya açılan penceresi oldu. Turistler ülkelerine giderken yanlarında kutular dolusu götürüyor” dedi.

  İnterpress’in izmir ofisi açıldıTÜRKİYE’nin ilk medya takip merkezi İnterpress, Egeli müşterilerine yerinde hizmet verebilmek için izmir ofisini hizmete açtı. 1940 yılından bu yana medya takibi alanında birçok yeniliğe öncülük yapan İnterpress, yazılı basın arşivinin dijital ortama aktarılması ile 2009 AB Kalite Ödülü’ne de layık görülmüş, Nar Ajans’ı satın alarak reklam takip pazarına da hızlı bir giriş yapmıştı. Genel Müdürü Ömer Özkan, İnterpress’in 70’inci yılını kutlarken, çok önemli bazı yeni adımları da hayata geçireceklerini söyledi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı