Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  20.11.2009 - 21:34 | Son Güncelleme:

  Ege odaları Gürcistan’a

  GÜRCİSTAN’ın Yatırım Politikası Departmanı Müdürü Nodar PhutKaradze ve Ekonomi finans Bakanlığı yetkilisi Eka Varshalomidze ile biraraya gelen İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin canlandıracak tedbirleri görüştü. PhutKaradze iki ülke arasındaki dostluğu ve ticaret ilişkilerini geliştirmek istediklerini belirterek, iki ülkenin odaları arasında daha fazla iletişim kurulması gerektiğini anlattı. İşbirliği kararı alınan toplantıda, Demirtaş da, yeni yılın ilk aylarında Gürcistan’a düzenleyecekleri iş gezisine katılmaları için Ege Bölgesi’ndeki tüm odalara çağrı yapacaklarını belirtti.

  Ender Mağazası defileyle açıldı

  DENİZLİ’de 1976’dan beri çok katlı mağazacılık alanında faaliyet göstip, seçkin markalarla müşteriyi buluşturan Ender Mağazaları, Teraspark AVM’de 21. mağazasını açtı. Yönetim Kurulu üyeleri Ercan, Bülent ve Orhan Gizer evsahipliği yaptığı açılışta, Latin dans grubu gösteri yaptı. Ardından ünlü mankenler kadın, erkek, genç ve spor ürünlerini  tanıttı.

  Lineadecor ile değişimi yakala

  YIL bitmeden mutfağını yenilemek isteyenler için ücretsiz proje ve danışmanlık hizmetiyle sunulan şık modeller, sonbahar kampanyasıyla Lineadecor mağazalarında kullanıcıyla buluşuyor. Kasım ayı sonuna kadar peşin ödemelerde yüzde 35 indirim ve maximum kart sahiplerine özel peşin fiyatına 12 taksit fırsatı sunan Lineadekor’un, iki yıllık garanti güvencesiyle mutfaklarda değişim rüzgârları estirdiği belirtildi. Lineadecor yurt içinde 49, yurt dışında ise 13 yetkili satış mağazası ile hizmet veriyor.

  izmir Borsası

  ? izmir Ticaret Borsası’nda pamuk piyasası alakalı. Tüccar ve Tariş satışı olmadı. Standart bir endeksi 14413’te kalırken, fiyatlar ismen 2.45 ile 2.50 TL arasında değişti. Çekirdeksiz kuru üzüm piyasası alakalı. 185 ton üzümün işlem gördüğü borsada 7-10 numara üzümler 2.20 ile 2.65 lira arasında satıldı.

  izmir’den Japonya uçuşları

  TÜRK Hava Yolları, önümüzdeki yıldan itibaren İstanbul- Tokyo- Osaka seferlerine İzmir- Osaka- Tokya seferlerini de ekleyecek. Haftada 4 gün istanbul’dan yapılan Japonya uçuşlar 6 güne çıkarılırken, tarihi ve kültürel kentlere yoğun ilgi gösteren Japon turistleri Efes ve Pamukkale’ye çekebilmek için 2010 sezonuyla birlikte izmir’e direkt seferler konulacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı