Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  27.08.2009 - 21:48 | Son Güncelleme:

  Denizcilerin fener alayı

  DENİZ Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, izmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 9 Eylül’de denizcilerin gündüz geçit törenine eşlik edip, akşam da denizde fener alayı düzenleyeceklerini söyledi. Dologh, “Fener alayı neden hep karada olur? Benim bu konuda bir rüyam var. Fener alayı neden denizde olmasın diye düşündüm. izmir Valiliği’ne ve Büyükşehir Belediyesi’ne durumu ilettik. Valilik’ten yanıt geldi” dedi. Dologh, denizi ön plana alan etkinliklerin yapılması gerektiğini vurgulayarak, meclis üyelerine konuya duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

  Tukaş Market’ten Ramazan paketleri

  TUKAŞ ürünlerinin pazarlandığı www.tukasmarket.com.tr sitesinde Ramazan’a özel hazırlanan Tukaş ürün paketleri, satışa sunulmaya başlandı. Ürünlerinin internet üzerinden pazarlandığı alışveriş sitesinde, Tukaş’ın salça, konserve, hazır yemek, turşu, reçel, şarküteri, sos ve toz ürünleri tüketiciyle buluşturuluyor.

  Setra 25. yılını İEF’de kutlayacak

  ALMANLARIN dünyaca ünlü otobüs üreticisi Setra’nın Türkiye distribütörlüğünü yürüten Varsan Otomotiv, Türkiye’deki 25. yılını izmir Uluslararası Fuarı’nda kutlayacak. Satış Müdürü Kemal  Taşören, “25. yıl nedeniyle üç farklı modelimizi sergileyeceğiz.

  Yüzde 10’luk pazar

  En üst sınıf olan çift katlı 431 DT, 417 HDH dediğimiz Türkiye’de pazar payı en çok olan otobüs, diğeri de VIP amaçlı 411 modelimiz. Bu otobüslerde yıl sonu itibariyle yüzde 10’luk pazarı hedefliyoruz. Global kriz nedeniyle bir daralma oldu. Beşinci aydan itibaren pazarda olumlu bir açılım vardı, son dönemde yine durgunluk gözleniyor. İEF’de bin metrekarelik standımızda izmir Egelilerin huzuruna çıkacağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı