Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  15.08.2009 - 20:25 | Son Güncelleme:

  Mopak eğitim yılına hazır

  KAĞIT ve matbaa sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Mopak, okul sezonu öncesi “Bayi Gücü” etkinlikleri çerçevesinde bayileriyle bir araya geldi. Ege Bölgesi’ndeki 20’yi aşkın bayisine yeni ürünlerini tanıtan Mopak, yeni sezona hazır oldukları mesajını verdi. Pazarlama Sorumlusu Kürşad Devecioğlu, “Fotokopi kağıdı, defter ve bilgisayar sürekli form ürünleri hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Hediyeli koli kampanyamız bayilerimizden büyük ilgi gördü” dedi.

  OSB’nin değeri artıyor

  BERGAMA Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman ile biraraya gelen Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSD) Başkanı Ender Yorgancılar, Çandarlı Körfezi’ne yapılacak Kuzey Ege Limanı’nın tamamlanması ile bölgenin ticaret merkezi haline geleceğini belirtti. Yorgancılar, “Liman, Bergama OSB için büyük bir fırsat doğuracak. Liman projesi ile OSB çok değerlenecek. Şu an 18 Euro’luk metrekare birim fiyatı ile bölgedeki en ucuz OSB’lerden biri.  Limanın tamamlanması ile fiyatlar 100 Euro’dan başlayacak” dedi. Bergama OSB’de ilk fabrikanın temelinin atılmasından da mutluluk duyduğunu belirten Ender Yorgancılar, “Bergama OSB tarım, hayvancılık ve zeytincilik bakımından zengin bir hinterlandın içinde kurulu bulunuyor ve  tarımsal işletme yatırımları açısından iyi bir potansiyel barındırıyor” dedi.  Yorgancılar, Edremit havaalanının yapılması ile Bergama’nın turizm açısından avantajlı konuma geçebileceğini belirtti.

  Hurmalı pastalar

  TATLI sektöründe 70 yılı geride bırakan Özsüt, Ramazan ayı için hurmayla pastayı biraraya getirdi.  Püre haline getirilmiş Medine hurması pastanın ana malzemesi olarak kullanılırken, ceviz ve bademli kek, bu püre ile birleştirildi. Bitter çikolata ve krema ile zenginleştirilen pastanın üzerinin hurma ile süslendiğini belirten Özsüt yetkilileri, pastanın bir diliminin 6 TL’den satışa sunulduğunu söyledi. 6 kişilik pasta ise 35.90 TL’den vitrine girdi. Özsüt ayrıca hurma lezzetini sevenler için panna cotta kaplarında tek kişilik özel bir hurmalı tatlıyı da 6.25 TL’den sunuyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı