Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  07.08.2009 - 21:22 | Son Güncelleme:

  Sadık Grup’tan yeni yatırımlar

  DENİZLİ merkezli olup izmir, Uşak ve Konya’da faaliyet gösteren Sadık Grup, otomotiv ve akaryakıt sektöründe ankara, istanbul ve izmir’de yeni yatırımlar yapacak. Bünyesinde Renault, Dacia, BMC, Honda ve Ford bayiliklerini bulunduran grup, petrol sektöründe de Shell, Total, Alpet ve Exengaz bayilikleri ile hizmet veriyor. 110 milyon TL ciroya sahip şirket 35 yıllık logosunu değiştirip, yeni bir kurumsal kimlik kazanırken, Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Mersin, yeni yüzleriyle krize meydan okuduklarını söyledi. Mersin, “Kriz var diye paniğe kapılmadık, önlemlerimizi aldık, yeni yatırımlar için planlama yapmaya başladık” dedi.

  Marmaris’te emlak piyasası kıpırdadı

  MARMARİS Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş, sahil yörelerindeki emlak piyasasının krizi atlattığını, fiyatların yeniden yükseliş trendine girdiğini söyledi. Konut piyasasında 2006’ya kadar yaşanan yükselişin ‘suni’ olduğunu belirten Akkuş, 2007’den itibaren başlayan düşüşün ise krizin de etkisiyle 2009 başlarında dibe vurduğunu, ancak yaz sezonunun başlamasıyla fiyatların yeniden artışa geçtiğini anlattı.

  Yaş üzüm ihracatı başlıyor

   Nurettin DOĞAN ALAŞEHİR’in dünyaca ünlü Sultaniye yaş üzümünün dün başlayan hasatı sürerken, 10 Ağustos Pazartesi günü ihracata başlama tarihi olarak belirlendi. Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Soygür, 2008’de 83 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını bu yılki hedefin daha yüksek olduğunu söyledi. Geçen yıl sadece Alaşehir’den 5 bin 786 TIR’la 119 bin ton yaş üzüm ihracatı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Soygür, bu yıl kilosu 6-7 lira olması beklenen yaş üzümün ihraç edildiğini belirtti.

  Tarih zengini ilçelere tur

  izmir Adnan Menderes Havalimanı’nın Dış Terminalini işleten TAV’ın Dış Hatlar Teknik Müdürü Necdet Büyükbay, çift katlı otobüslerle Bergama, Alaçatı ve Salihli’ye birer günlük turlar düzenlenmesi konusunda Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’dan yardım istedi. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Talat Zurnacı ile birlikte Demirtaş’ı ziyaret eden Büyükbay, izmir’e kruvaziyer turizmi ile gelen turistleri şehrin üç değişik yönüne ulaştıracak çalışmalar yapılması gerektiğini anlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı