Ege Haberleri

  Ekonomi’ye Jean Monnet Kürsüsü ödülü

  İZMİR (DHA)
  01.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebru Ertugal’a, Avrupa Komisyonu “Jean Monnet Kürsüsü” ödülü verdi.

  Brüksel’de bulunan Avrupa Komisyonu, Yrd. Doç. Dr. Ertugal’ı, Avrupa entegrasyonu konusundaki uzmanlığı ve araştırmaları nedeniyle Jean Monnet Kürsüsü ödülüyle destekledi. Yrd. Doç. Dr. Ebru Ertugal, Jean Monnet Kürsüsü unvanının yanı sıra üç yıl boyunca misafir konuşmacı serisi ve yuvarlak masa toplantılarını fonlayacak mali destek kazandı. Avrupa Komisyonu’nca verilen bu ödül Yrd. Doç. Dr. Ertugal’ın İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yapacağı araştırma ve öğretim  faaliyetlerine de maddi imkan tanıyacak.

  Jean Monnet Kürsüsü ödülünün akademik çevrede çok önemli bir başarı olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Ertugal, “Avrupa entegrasyonu konusundaki uzmanlığım, bu alanda verdiğim dersler ve yaptığım araştırmalar sayesinde bu ödüle layık görüldüm. Bu sadece bir ödül değil çok önemli bir ünvan. Ödülün yanı sıra, 3 yıl boyunca mali bir destek de verilecek. İzmir Ekonomi Üniversitesi adına kazanmış olduğum bu başarı, benim için çok büyük mutluluk” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı