Ege Haberleri

  Ekonomi Hattı

  Hürriyet Haber
  06.01.2011 - 23:32 | Son Güncelleme:

  SGK’da görev Dinç’e teslimYAKLAŞIK 3 yıldır Balıkesir’de SGK İl Müdürlüğü yapan ve üçlü kararname ile SGK Aktüerya ve Fon Yönetimi Daire Başkanlığı’na atanan İsmail Sevinç, görevini Cem Dinç’e devretti. Sevinç, yerine atanan Cem Dinç’in görevi layıkıyla yapacağına  inandığını söyledi. Dinç de, “Balıkesir ekonomisiyle, turizm zenginliğiyle çok önemli bir il. Vatandaş memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile başarılı olmaya çalışacağız” dedi.

  Tatarlar’dan yatırım davetiTÜRKİYE’nin en önemli ihracat pazarlarından rusya’ya komşu olan, Kafkas pazarı için de bir geçiş bölgesi özelliği taşıyan Tataristanlı iş insanları Egeli sanayicilere yatırım çağrısı yaptı. Tataristan’ın Alabuga Özel Ekonomik Bölgesi Yatırım İlişkileri Uzmanı Dania Usmanova, ülkesindeki yatırım avantajları ile ilgili Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) üyelerine yaptığı tanıtımda, “2010 sonu itibarıyla bölgemizde 13 firma yatırım yaptı. Delphi, Isuzu, Fiat, Bosch gibi firmalar üretim yapıyor. Türkiye’den de Şişecam yer alıyor. Ayrıca bir Türk bir mobilya firması da yatırım yapıyor” dedi. Bölgede petrol olduğunu, petrole dayalı üretim yapan firmalara kolaylık sağladıklarını aktaran Usmanova, işçi ücretlerinin de 330-550 dolar seviyesinde olduğunu kaydetti. EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Çiçekçi de, Tataristan ile her alanda işbirliği yapabileceklerini kaydetti. Çiçekçi, izmir ile Tataristan arasında otomotiv yan sanayi, tekstil, tarım ve ileri teknoloji sektörlerinde ortak yatırım yapılabileceğinin altını çizdi. ? izmir, (DHA)

  Opsiyon Borsası üniversite el eleBurcu TANER, (DHA)

  VADELİ İşlemler ve Opsiyon Borsası (VOB), bilim dünyasında türev piyasalarla ilgili farkındalık oluşturmak ve işbirliği yapmak için üniversitelerle imzalayacağı protokol dizisinin ilkini Ege Üniversitesi (EÜ) ile gerçekleştirdi. Buna göre, üniversite öğrencilerinin ve akademisyenlerinin VOB’u daha yakından tanıması sağlanırken, ortaklaşa eğitim seminerleri, konferanslar düzenlenecek, doktora ve yüksek lisans derslerinde türev piyasalar anlatılacak ve iki taraf bilgi paylaşımında bulunacak. VOB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, VOB Genel Müdürü Çetin Ali Dönmez ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Soyuer’in katıldığı törende konuşan  Kestelli, üniversite ve piyasa işbirliğini güçlendirmenin temel hedefleri arasında yer aldığını vurguladı. 2011’de VOB’un tanıtım çalışmalarına ağırlık vereceklerini kaydeden Kestelli, “Bu doğrultudaki ilk işbirliğini izmir’deki üniversiteler ile yapmayı planladık. Protokolün somut sonuçlar getirmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

  İzmirli İdol’ün Samsun açılımıEray ARPAŞİN, (DHA)

  izmir’in tanınmış inşaat firmalarından İdol’un Samsun Cemit’te yapacağı Lovelet Outlet Alışveriş Merkezi’nin tanıtım lansmanı izmir Swissotel’de yapıldı. 250 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, işadamı Levent Arkan konukları projenin içeriği hakkında bilgilendirdi. Arıkan, Samsun’da yapılacak olan açık alanda 40 bin, kapalı alanda ise 60 bin metrekare outlet projesinin 40 milyon euro bütçe ile gerçekleşeceğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı