Ege Haberleri

  Ekonomi Hattı

  Hürriyet Haber
  22.12.2010 - 22:01 | Son Güncelleme:

  Hayes 18 yaşına girdiEvren KASIRGA / MANİSA, (DHA)MANİSA Organize Sanayi Bölgesi’nin önde gelen firmalarından İnci Holding bünyesinde hizmet veren Hayes Lemmerz İnci Jantaş Fabrikası’nın kuruluşunun 18. yıldönümü düzenlenen yemekle kutlandı.Anemon Otel’de gerçekleştirilen yemekli kutlamaya, fabrikada görev yapan tüm personel katıldı. Gecede 10 ve 15’inci yılını dolduran personele plaket verildi. Gecede konuşma yapan Hayes Lemmerz İnci Jantaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Bizler çalışmasını da eğlenmesini de iyi biliriz. 18 yaşında bir fabrikanın çalışanları olarak geldiğimiz nokta tartışılmaz. En iyiyiz, bunu da sürdürmek istiyoruz” dedi.

  Büyük aileyizİnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim de, “Biz İnci Holding olarak büyük bir aileyiz. Kuruluşumuzun 18. yılı olmasına rağmen Avrupa’da ismimizden gururla söz ediyorlar. Bıraktığımız 18 yıl gurur verici yıllar oldu. Bundan sonra da aynı gururu sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

  Merinos çin’e tesis kuruyorTÜRKİYE’nin önde gelen halı ve mobilya firması Merinos, 2010 yılında yüzde 35 büyürken, hedefleri arasına çin’e tesis kurmayı ekledi. Parça halı üretiminde dünya birincisi konumuna yükselen şirket, 2012 yılında çin’de halı üretim tesisi açmak için kolları sıvadı. 2010 yılında 130 milyon dolar ihracat yaptıklarını, 1 milyar 150 milyon TL ciroya ulaştıklarını, yüzde 35’lik büyüme gerçekleştirdiklerini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “Önce rusya’da, şimdi ise çin’de marka olma yolundayız” dedi.

  Sabah’la pasta kestiantalya’da özel bir programla ağırlanan Motoran bayileri, gala gecesinde ünlü sanatçı Coşkun Sabah’ın şarkılarıyla unutulmaz anlar yaşarken; toplantıda 2010 yılında en yüksek satış cirosunu gerçekleştiren Bulut Motor ve Nebioğlu Motor, plaketle ödüllendirildi. Gece için hazırlanan pastayı, Motoran SYM Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal ile sanatçı Coşkun Sabah birlikte kesti.

   

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı