Ege Haberleri

  Ekmek teknesi yandı

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  16.01.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Karşıyaka İlçesi’nde minibüsüyle seyyar olarak köfte, pilav ve çorba satan Hasan Şinik’in minibüsü, üzerinde yemek pişen tüpün ısınıp patlamasıyla çıkan yangında tamamen yandı. Hasan Şinik, ekmek teknesinin yanmasını yaşlı gözlerle izledi.

  Hasan Şinik, 35 CTR 40 plakalı minibisüyle köfte çorba ve pilav satmak için dün Bostanlı’daki semt pazarına gelip, sahil tarafına park etti. Saat 13.30 sıralarında, sabah esnafa sattığı çorbaların paralarını toplamak için pazaryerine giden Hasan Şinik, öğlen satacağı kurufasulyeyi açık olan tüplü ocağın üzerinde bıraktı. İddiaya göre aşırı ısınan tüp patladı. Alevler minibüsü sardı. Yangını görenler, durumu itfaiyeye bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekibi minibüsü söndürdü. Minibüs kullanılmaz hale gelirken, içerdeki iki piknik tüpü ile bir mutfak tüpünün patlamamasının olası bir faciayı önlediği anlaşıldı.

  Ekmek teknesi yandı

  Yanan ekmek teknesini gözyaşları içerisinde izleyen Hasan Şinik, "Sabah sattığım çorbaların parasını toplamak için pazara girdim. Her zaman pilav yapıyordum, bugün değişiklik olsun diye kurufasulye yapmaya karar verdim. Kurufasulye tenceresini, pişmesi için tüpün üzerinde bıraktım. Yangın çıkmış, ekmek teknem yandı. Ben şimdi ne yapacağım?" dedi.

  Karşıyaka Belediyesi, pazaryeri yanında bulunan gözlemeci ve benzeri gıda maddeleri satan seyyar satıcıları, tüp kullandıkları, tehlikeli olabileceği için geçen yıl buradan sahil kısmına kaldırmıştı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı