Ege Haberleri

  Ehliyetsiz ve içkiliydi bir ölü var tahliye yok

  Bahri KARATAŞ / İZMİR (DHA)
  29.06.2011 - 20:51 | Son Güncelleme:

  İzmir’de geçen 26 Eylül’de, bir lojistik firmasının sahibinin oğlu, ehliyetsiz E.E. (17) arkadaşları H.Y. ve E.Ç. ile iki otomobille Menemen Türkelli girişindeki müzikholde içki içti, eğlendi. Üç kişi, sabaha karşı hesap yüzünden işyeri çalışanlarıyla tartıştı.

  Tartışma büyümeden önlenirken, başka bir yerde tekrar içki içen E.E., iddiaya göre, yine geldiği müzikholün önündeki kalabalığa otomobiliyle daldı.

  Bir çocuk babasıydı

  E.E.’nin otomobili, önce başka bir kişinin aracına, ardından sırtı dönük olan, bir çocuk babası Metin Tan’a (46) çarptı. Ağır yaralanan Tan, hastaneye götürülürken yolda can verdi. E.E. ise, tutuklanarak Bergama Çocuk Cezaevi’ne konuldu. Cumhuriyet Savcısı Kemal Çakır, E.E. hakkında, “Kasten öldürme, basit yaralama ve hakaret” suçlarından ömürboyu ve 8 yıl hapis istemiyle 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

  Önceki günkü ilk duruşmada, mahkeme başkanı sanığın yaşının küçük olması nedeniyle gizliliğe karar verdi. Bu nedenle duruşmaya sanık, ölenin annesi, babası ve avukatlar dışında kimse alınmadı. E.E.’nin tutukluluğunun devamına karar verildi. Duruşma sonrası iki tarafın yakınları birbirine girdi, polis olayları güçlüklie önledi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı