Ege Haberleri

  Eğlenceye facialı nokta

  Hürriyet Haber
  04.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Arkadaşlarının askerden gelişini kutlayan gençleri taşıyan otomobilin direksiyonuna geçen ehliyetsiz sürücü aşırı hız yapınca bariyerlere çarpıp 2 kişinin ölümüne neden oldu.

  BAYRAKLI'da arkadaşları Bahri Turnaoğlu'nun askerden gelişini kutlayan Zeki Zeybek (35) Tarkan Kırlangıçoğlu (25) ve Hüseyin Meraklı (28), gece geç saatlere kadar alkol alıp eğlendikten sonra evlerine dönmek için yola çıktı. Ancak ehliyetsiz Zeki Zeybek, dün saat 02.20 sıralarında 1912 Sokak'ta 35 ATA 16 plakalı otomobille aşırı hız yapınca, direksiyon kontrolünü yitirdi, araç kenardaki beton bariyerlere çarptı.

  Hastaneye kaldırıldı

  ALEV alan otomobildekiler kaza yerine gelen polisin ekip otosuyla Özel Egebem Central Hospital Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralı Hüseyin Meraklı acil servis önünde yaşamını yitirdi. Tarkan Kırlangıçoğlu, Bahri Turnaoğlu, Zeki Zeybek'e ilk müdahale yapıldı. Durumu ağır olan Kırlangıçoğlu'nun Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevkedilmesine karar verildi.

  Ambulansın şoförü yok

  ANCAK hastanenin ambulansı, şoförü olmadığı için kullanılamadı, 112'den yardım istendi. Yarım saat sonra gelen ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevkedilen Kırlangıçoğlu yaşamını yitirdi. Zeybek ve Turnaoğlu ilk tedavilerinin ardından Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevkedildi. Gençlerin yakınları, acil servis kapısında can veren Meraklı için sedye getirilmediğini, içeri bile alınmadığını ileri sürdü. Kırlangıçoğlu'nun da geç gelen ambulans yüzünden yaşamını yitirdiği iddia edildi. Hastane personeli ise olayda ihmallerinin bulunmadığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı