Ege Haberleri

  EGİAD'ın Cumhuriyet gururu

  Hürriyet Haber
  28.10.2015 - 15:33 | Son Güncelleme:

  Ege Genç İşadamları Derneği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlediği görkemli bir gece ile kutladı.

  EGİADın Cumhuriyet gururu

  İş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği gecede 13 yıldır yayın hayatına kesintisiz devam eden EGİAD Yarın Dergisi'nin Cumhuriyet Bayramı'na özel çıkartılmış olan sayısı da tanıtıldı. Gecenin ev sahipliğini üstlenen EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, 29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni yaşatmak ve geliştirmek sorumluluğuyla çalıştıklarını söyledi.

  EGİADın Cumhuriyet gururu

  Milletçe zor günlerden geçildiğine dikkat çeken Kaya, 92 yıl önce Atatürk'ün öncülüğünde büyük bir dönüşüm sürecine girildiğini ve bugün Türkiye'ye komşu ülkelere bakıldığında Atatürk'ün önderliğinde gerçekleşen değişim ve dönüşümün ne kadar yerinde olduğunun bir kez daha anlaşıldığını dile getirdi.

  "Ülkemizi korumak, devraldığımız bayrağımızı yere düşürmeden, gelecek kuşaklara taşımak en büyük sorumluluğumuzdur" diyen Kaya, ülke olarak barışın, özgürlüklerin, refah ve zenginliğin adil paylaşımının, yeniden dünyanın saygın bir ülkesi olmanın özlemi içinde olunduğunu ifade etti.
  47'nci sayısının da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu dünyaya müjdeleyen, 29 Ekim'in yıldönümünde hazırlandığının ve EGİAD Yarın dergisinin lansmanının da özellikle bu geceye denk getirildiğini belirten Kaya, "Temmuz 2002'de yayın hayatına başlayan, EGİAD Yarın Dergisi de bu çerçevede her zaman Cumhuriyet'in takipçisi olmaya devam edecektir" diye konuştu.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı