Ege Haberleri

  Egiad fotoğraf yarışması sonuçlandı

  Hürriyet Haber
  31.12.2014 - 01:22 | Son Güncelleme:

  EGE Genç İşamları Derneği (EGİAD) tarafından, fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla bu yıl 5'incisi düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.

  Birinci kategorisi "Sevgi", ikincisi ise "Serbest Mobil Kategori" olarak organize edilen yarışmaya çok sayıda fotoğrafla katılım oldu. Sevgi konulu genel kategori büyük ödülü 3 bin TL, mobil kategori büyük ödülü ise 500 TL olarak belirlenen yarışmanın sonuçlanmasıyla eserler, EGİAD Dernek Merkezi'nde sergilendi. Tören öncesi açıklama yapan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, insana dokunmak istediklerini ve bunun da en güzel yolunun "Sevgi"den geçtiğini belirterek, "Gençlerimizin, hukukun üstünlüğüne inanan, adalete güvenen, yurttaş olma bilincini ve sorumluluğunu taşıyan, çevreye duyarlı, anlaşmazlıklarını uzlaşma ve barışçıl yollarla çözümleyen bireyler olarak yetişmelerine ve gelişmelerine katkıda bulunmayı amaçlayan EGİAD, bu yolda yapılacak çeşitli çalışmaları özendirmek ve desteklemek için düzenlediği ödüllü fotoğraf yarışmalarının bu yıl 5'incisini gerçekleştirmektedir. Birinci kategori konusu sevgi olup, günümüz dünyasında hızla gelişen şiddet ve ona bağlı unsurların yarattığı ayrıştırıcı ve kaotik düzende unuttuğumuz en yüce değer olan sevginin birleştirici, uzlaşmacı yanını fotoğraf sanatı aracılığıyla işlemek, fotoğrafçının kendi yaratıcılığını kullanarak topluma ve hedef kitlelere sevginin yüceliğini anlatan eserlerin ortaya çıkmasına katkı sunmaktır. İkinci kategorinin konusu ise serbest olup, teknoloji kullanımının üst düzeye çıktığı günümüzde mobil telefon cihazlarıyla fotoğraf çekip servis ederek vatandaş gazeteciliği deyişini literatüre sokan gençleri ve ilgi duyanları fotoğrafın görsel iletişim dilini daha iyi kavrayıp, öğrenmelerini teşvik ve özendirmek amacını gütmekteyiz" dedi.

  Yarışmada Genel Kategori birincilik ödülünü Şerife Cengiz, Mobil Kategori birincilik ödülünü Selda Ayvazoğlu, İZFAK özel ödülünü Mustafa Demirbaş, Mobil Kategori özel ödülünü Ömer Metecan kazandı. Salih Işık Tansal, Ali Mermertaş, Bülent Durtaş, Mithat Aktop, Mustafa Demirbaş, Oğuzhan Pekgürler, Ömer Metecan, Engin Örer, Şerife Cengiz, Veyis Polat'ın fotoğrafları ise sergilenmeye değer bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı