Ege Haberleri

  Egeli sanayiciler isyan etti

  Hürriyet Haber
  12.09.2015 - 18:57 | Son Güncelleme:

  ARTAN terör olayları sonrasında önceki gün olağanüstü toplanan Ege Bölgesi Sanayi Odası meclisi, toplantının sonunda yayınladığı deklarasyonda, “Tek bayrak, tek dil, tek millet, tek vatan.. Bu böyle geldi, böyle de gidecektir. Barıştan öte yol yoktur. Terör amacına ulaşamayacaktır. Tarih yazmış Türkiye Cumhuriyeti devletini hiçbir güç bölemeyecektir. Tek yüreğiz ve artık yeter diyoruz” denilerek, şu ifadelere yer verildi;

  Ülkemizin içinde bulunduğu kaos ortamında 7 Haziran 2015 seçiminden bugüne dek, 100’ü aşkın vatan evladını şehit vermiş bulunmaktayız. Acımız kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyük, yüreğimiz yanıktır. Hiçbir dua ve temenninin şehit olan vatan evlatlarını geri getirmeyeceğini ve ana babaların yüreklerindeki acıyı dindiremeyeceğini biliyoruz.

  Üreten kesimin temsilcileri olarak ülkemiz için elimizi taşın altına koymaya hazırız ve istiyoruz ki; terör örgütü, acilen silahları bırakmalı, Anadolu’da yüzyıllardır sürdürülen kültür birliğine ve kardeşliğe kalleşçe vurulan darbeye son verilmelidir. · Türkiye’nin zengin kültürünü oluşturan her bir kesim tek yürek olarak; kurşuna karşılık sevgi, ihanete karşılık kardeşlik ile en büyük cevabı verebilmelidir. Kutuplaştırıcı dil, çatışmacı söylemler yerini birleştirici, uzlaşmacı bir üsluba bırakmalı, Sen, ben değil ‘BİZ’ olmalıyız. İşte, bugün bunun tam da zamanıdır.

  Egeli sanayiciler isyan etti

  Gençlerimizi tarihten ders alarak itidale, siyasi liderlerimizi uzlaşmaya ve en başta terör olmak üzere sorunlara çözüm bulmaya davet ediyoruz. Böylesi acılarda dahi ortak söylem ve eylemde bulunulmayacaksa, hiç kimsenin vatana olan sevgisinden ve sevdasından bahsetmeye hakkı yoktur. Milletin iradesi olan TBMM’nin bir an evvel açılmasını istiyor ve vekilleri görevlerini yapmaya çağırıyoruz.

  Unutulmasın ki hepimiz aynı taraftayız. Toplumsal huzur olmadan; kalkınma, güven olmadan diyalog olmaz. Öncelikle, güvenin ve huzurun yeniden tesis edilmesini bekliyoruz.

  PROVAKATÖRLERE ÇAĞRI

  Bodrum kıyılarına vuran Suriyeli çocuğun cansız bedenine bakarken, vatansızlık ve savaşın yarattığı sonucu provakatörler görmelidir.

  Özgür basın demokrasinin temel taşlarından biridir ve fikirler özgürce ifade edilebilmelidir. Basın organlarına ve parti binalarına yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz.

  Barışın tesisi için başta siyasetçiler olmak üzere herkesi göreve çağırıyoruz. Sadece söylemde kalmadan, oturulan makamların hakkını vererek, etkin politikalarla akan kan ve gözyaşı dindirilmelidir. Şahsi menfaatlerin yerini, ülke menfaati almalı, tüm kurum ve kuruluşlar, anayasa ve yasalarla belirlenmiş görev sınırları dahilinde bu amaca hizmet etmelidir.

  Bundan sonraki süreçte; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “YURTTA SULH, CİHAN’DA SULH” sözü yolumuzu aydınlatmalıdır. Laik, demokratik, hukuk devleti prensiplerinden uzaklaşıldığı takdirde, Türkiye’nin Ortadoğu bataklığının yeni piyonu haline gelebileceği unutulmamalıdır. Egeli sanayiciler ‘barıştan öte yol yok’ diyerek, tüm kesimlere çağrı yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı