Ege Haberleri

  Egeli gençler Ata’yı andı

  DOĞAN HABER AJANSI
  17.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Ege’nin birçok yerinde de 15- 21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında, "Ata’ya Saygı ve Gençlik Yürüyüşleri" düzenlendi.

  Marmaris’teki yürüyüşe, çoğunluğu öğrencilerden oluşan yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Kortej yürüyüşü Kenan Evren İlköğretim Okulu’nun önünden başlayıp 2 kilometre uzaklıktaki Atatürk Meydanı’na kadar sürdü. Türk bayrağı ve Atatürk posterleri taşıyan öğrenciler, sık sık 10. Yıl Marşı’nı okudu. Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından sona erdi.

  Koşu ve yürüyüş

  Aydın’da gençlik koşusu ve halk yürüyüşü yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş, Atatürk Anıtı önünde son buldu. Geçlik koşusunda ise 45 öğrenci mücadele etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Cevat Ercan’ın yola karanfil atarak başlattığı koşu ilgiyle izlendi. Dereceye giren öğrencilere madalyalarını Aydın Valisi Mustafa Vali Malay taktı.

  Alman öğrenciler

  Kuşadası’ndaki etkinliklere Alman öğrenciler de katıldı. Kuşadası Kaymakamlığı’nın düzenlediği halk yürüyüşü Gazibeğendi Tepesi’nden başlayıp ilçe merkezindeki Atatürk Anıtı önünde son buldu. AB Öğrenci Değişimi Projesi kapsamında Kuşadası’nda bulunan öğrencileri vatandaşlar alkışladı. Yürüyüşe, Kaymakam Mustafa Esen de katıldı. Kaymakam Esen, "Gençlerin cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağına inanıyorum" dedi.

  Gösteri de vardı

  Çanakkale’de Atatürk’ü Anma Yürüyüşü’nü.n startı öncesinde Cumhuriyet Meydanı’nda bir tören düzenlendi. Vali Yardımcısı Ali Partal, Belediye Başkan Vekili İsmet Güneşhan, İl Emniyet Müdürü İhsan Ünal, bürokratlar ve öğrencilerin katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Yaklaşık 3 bin kişi Demircioğlu Caddesi, Atatürk Caddesi, Balıkesir Caddesi ve kordon boyu güzergahında yürürken Gençlik Marşı’nı söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı