Ege Haberleri

  Ege'de kesin kayıtlar başladı

  İZMİR, (DHA)
  03.09.2012 - 13:02 | Son Güncelleme:

  Ege Üniversitesi'ne 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında kayıt olacak öğrenciler için kesin kayıt işlemleri başladı. Kayıtlar 7 Eylül Cuma gününe kadar sürecek.

  Gelecekteki mesleğinin eğitimini almak için Ege Üniversitesi'ni tercih eden öğrenciler, Türkiye'nin dört bir yanından gelerek kendini kampüsteki kayıt telaşının içinde buldu. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı binasında gerçekleşen kayıtlar sırasında uzun kuyruklar oluşurken üniversite tarafından kurulan danışma masaları da öğrenci ve velilere yardımcı oldu. Öte yandan okul girişinde kurulan özel öğrenci yurtlarına ait stantlar da kalacak yer ihtiyacı olanları ikna etmek için birbiriyle yarıştı. Ön kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra sistemden randevu alan ve gerekli evraklarla okulun yolunu tutan öğrencilerin arasında ÖSYM'nin yerleştirdiği 9 bin 492 kişi yer alırken, okul buruncusu 181, özel yetenek sınavlarıyla 408, yatay geçişle 300 ve yabancı kontenjanıyla 325 olmak üzere 10 bin 706 kişi Ege Üniversitesi öğrencisi oldu.

  Egede kesin kayıtlar başladı


  Gençlerin kayıt heyecanına Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz da ortak oldu. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü kazanan Cemre Kurtdere isimli öğrencinin kaydını da yapan Prof. Dr. Yılmaz, Ege Üniversitesi nüfusunun büyümesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Yılmaz “Bu yeni enerji ile birlikte genç arkadaşlarımızı Ege Üniversiteli olmaları nedeniyle ve ailelerinin huzurlu bir üniversiteye çocuklarını emanet etmelerinden dolayı kutluyorum. Yeni bir yılın hepimize sağlık, huzur ve başarı dolu günler getirmesini diliyorum. Bütün öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyorum, hoş geldiniz Ege Üniversiteli olmaya” diye konuştu.


  EMNİYET DE BİLGİLENDİRME YAPTI
  Kampüste yerini alan İzmir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de stant açarak “İlk Adımda Dost Eli” adlı öğrenci irtibat masaları kurdu. Değişik illerden gelen öğrenci ve velilere İzmir ve okullar hakkında gerekli tanıtımları yaptıklarını söyleyen yetkililer, “suç örgütlerinin eleman temin çalışmalarını engellemeye çalıştıklarını” dile getirdiler. Yetkililer ayrıca üniversitelerin yanı sıra İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İzmir Otogarı ve Basmane Tren İstasyonu'nda da çeşitli günlerde benzer çalışmaları yapacaklarını kaydettiler.

  Egede kesin kayıtlar başladı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı