Ege Haberleri

  EgeArt sanattan parlayan ışık oldu

  Hürriyet Haber
  13.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  3. EgeArt Sanat Günleri ulusal ve uluslararası pek çok sanatçıya kapılarını açtı. Sanatçılar etkinliği çok önemsediklerini söyledi.

  EGE Üniversitesi’nin düzenlediği 3. EgeArt Sanat Günleri ulusal ve uluslararası pek çok sanatçıya kapılarını açtı. Sanatçılar etkinliği çok önemsediklerini söyledi.
  Etkinliğe katılan sanatçılardan Şükran Moral, böyle bir etkinliğin olmasının çok sevindirici olduğunu belirterek, çağdaş sanatta hala eksiklik var, bunun aşılması lazım” diye konuştu.
  Halk ilgi göstermeli
  Moral, İzmir’in tarihi ve sosyal açıdan önemli bir noktada bulunmasına rağmen sanatta düşük düzeyde olduğuna dikkat çekti. Sanatın kültür olduğunu belirten Moral, EgeArt’ın sanatın yükselişine katkısının büyük olduğunu söyledi.
  Ege Üniversitesi Kampu-sü’nde heykel çalışması yer alan bir diğer sanatçı olan Malik Bulut ise “EgeArt’ta ülkenin ve dünyanın pek çok yerinden sanatçı var. Dileğimiz halkımızın daha fazla ilgi göstermesidir. Etkinlik onlar için zaten” diye konuştu.

  BU BİR ŞÖLEN

  EgeArt Sanat Günleri’ne heykel çalışmalarıyla katılan Mehmet Aksoy, “Türkiye’de sanat alanında genel-geçer yanlışlar yapılıyor. Biz bunları düzeltmeye çalıştık. Hala da çalışıyoruz. Ege Üniversitesi’nde böyle bir istek ve arzu görmek bizi sevindiriyor” diye konuştu. Mehmet Aksoy’un çalışmalarını inceleyen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, “EgeArt, bizim için, sesimizi en çok duyurduğumuzu düşündüğümüz etkinlik. Hatta biz bunu şölen olarak değerlendiriyoruz. Gördüğümüz ilgi ve destek de bizi çok mutlu ediyor” diyerek sergi hakkındaki memnuniyetini dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı