Ege Haberleri

  Ege Yat Rallisi öncesi kokteylde buluştular

  Tuncel YILMAZ / AYVALIK (Balıkesir), (DHA)
  01.08.2015 - 01:16 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Ayvalık İlçesi’nde 30 Temmuz-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek Setur 50’nci Yıl Ege Yat Rallisi öncesinde Ayvalık Setur Marina’da kokteyl düzenlendi.

  Her iki yılda bir Setur Marinas organizatörlüğünde gerçekleştirilen Uluslararası Ege Yat Rallisi deniz severleri buluşturacak. Rallinin ilk gününde dün (Perşembe) düzenlenen açılış kokteyline Setur Marina Genel Müdürü Üstün Özbey, Setur Marinalar İşletme Müdürü Emre Doruk, Setur Pazarlama ve İletişim Müdürü Selen Sözer, Yarışmanın Kamadoru Necati Zincirkıran, CHP’li Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Avcı ve Türkiye’nin dört bir yanından ralli için gelenler katıldı. Gecede romantik müziğin ölümsüz ismi Ömür Göksel ve televizyon izleyicisinin Güldür Güldür Şov’ adlı programdan tanıdığı oyuncu Çağlar Çorumlu da yer aldı.

  Ege Yat Rallisi öncesi kokteylde buluştular

  Setur Marina Genel Müdürü Üstün Özbey, yaptığı konuşmada önce Türk denizciliğinin duayen ismi Sadun Boro’yu andı. Özbey, "Koç Holding’in kurucusu merhum Vehbi Koç’un ;Turizm petrol kadar değerlidir’ sözünü hatırlayınca, Setur’un 50 yıl önce neden kurulduğunu çok daha iyi anlıyoruz. Ne mutlu ki Setur, kurulduğu günden bugüne faaliyet gösterdiği her alanda öncülük ederek, vazgeçilmez bir marka olmayı başarıp önemli bir değer olarak sektördeki yerini almıştır. Bu ralli, Türk toplumunun yatçılığı, deniz sporlarını tanımasına ve denizci ülke olmamıza katkı sağlayan bir açık deniz seyri olması bakımından oldukça önem taşıyor. 25 yatın katılımıyla Setur Ayvalık Marina’da start alacak ralli, 78 saatlik seyir ile yaklaşık 467 deniz mili kat edilerek Kuşadası Setur Marina’da tamamlanacak. Setur olarak Ege Denizi’nde yıllardır barış ve dostluk rüzgarıyla yol aldığımız ralli, Türk Yunan dostluğunda da her zaman önemli bir bağ olmuş ve olmaya da devam edecek" diye konuştu.

  Ege Yat Rallisi öncesi kokteylde buluştular

  2000 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Ege Yat Rallisi’nin yedincisi için Midilliye doğru hareket edeceklerini söyleyen Setur Marinalar İşletme Müdürü Emre Doruk, "16 Ağustos’ta Setur Kuşadası Marina’da tamamlanacak ve bir yarıştan öte dostluğu ön planda tuttuğumuz bu rallide, tüm yatçıların pruvaları neta, rüzgarları kolayına olsun diyor, hepinize keyifli seyirler diliyorum" diye konuştu.

  Kokteyl, yılların eskitemediği sanatçı Ömür Göksel’in şarkılarıyla gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

  TEKNELER MİDİLLİ’YE YELKEN AÇTI

  Bugün (Cuma) Ayvalık Setur Marina’dan start alan Setur 50’nci Yıl Ege Yat Rallisi’nde tekneler ilk durak olan Midilli Adası’na doğru yelken açtı. 25 yatın katılımıyla başlayan ralli, 78 saatlik seyir ile yaklaşık 467 deniz mili kat edilerek tamamlanacak. Tekneler sırasıyla Midilli, Molivos, Limnos, Carras, Skopelos, Skyros, Chios’u takip edecek ve ralli 15 Ağustos’ta Kuşadası Marina’da son bulacak.

  Ayvalık Marina’dan ikişerli olarak çıkan yatların uygun hava koşullarında ralliye başlamaları, organizasyonu düzenleyenler tarafından memnuniyetle karşılandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı