Ege Haberleri

  Ege İletişim’in tarihi belgeselde

  Eray ARPAŞİN/ İZMİR (DHA)
  19.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin hazırladığı “1968’den 2010’a Tarihin Pencerisinden E.Ü. İletişim Fakültesi” adlı belgeselin gala gösterimi Soyer Kültür ve Sanat Fabrikası’nda gerçekleşti.

  KURULDUĞU günden bu yana Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu sektörün başarılı isimlerinin anıları, röportajlara, dönemi içinde oldukça anlamlı ve önemli olan ilklere zamanın fakülte yöneticilerinin, hocalarının çeşitli değerlendirmelerine yer verilen “1968’den 2010’a Tarihin Pencerisinden E.Ü. İletişim Fakültesi” belgeselin gala gösterimi çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

  Sözlerin tutulmaması üzdü

  İletişim Fakültesinin tarihsel süreçte geçirdiği evreleri sosyal, ekonomik ve siyasi gelişmelerle birlikte ele alan ve yakın tarihe ışık tutan bir çalışma niteliğini taşıyan belgesin yaratıcılarından Doç. Dr. Dilek İmançer Takımcı, “belgeselde emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum. Bu belgeselde fakültenin tüm hocaları ve mezunları yüreklerini koydu. Ortaya çıkan görüntüler ise tamamlanamamış bir öyküyü anlatsa da çok şey anlatıyor” dedi.  İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bülent Göksel, sektöre bu kadar eleman yetiştirmiş İletişim Fakültesi’nin hala kendine ait binasının olmamasından yakındı, temeli atılan bina inşaatı için verilen sözlerin tutulmamasından yakındı.

  Ege’den mezun cemiyet başkanı

  Geceye katılan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunlarından İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel ise, “Ben Ege mezunu olan ilk cemiyet başkanıyım gönül isterki bundan sonra da başkan olacak kişi Ege mezunu olsun” dedi. Belgesel film de emeği geçen herkese teşekkür plaketleri verildi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı