Ege Haberleri

  Ege Endüstrisi 10 milyon Euro'luk yatırım yapacak

  Burcu TANER KARATAY / HÜRRİYET
  13.09.2015 - 17:11 | Son Güncelleme:

  MERKEZİ İzmir Kemalpaşa olan ve otomotiv sektörü için dingil ve dingil parçaları üretimi yapan Ege Endüstri, Ege Serbest Bölgesi’ndeki tesisleri için 10 milyon 100 bin Euro’luk modernizasyon yatırımı kararı aldı.

  Şirket yönetimi yılın ilk 6 ayını değerlendirdiği raporda ve özel açıklamada yatırım ve Ar-Ge faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Yılın ilk 6 ayında 4 milyon TL’lik maddi duran varlık, 535 bin TL’lik de maddi olmayan duran varlık yatırımı yaptıklarını aktaran Ege Endüstri Yönetim Kurulu, Ege Serbest Bölgesi’ndeki üretim tesislerine de yatırım yapma kararı aldıklarını dile getirdi.

  TEŞVİK BELGESİ ALINDI

  Yatırımların siparişlendirme aşamasında olduğunu dile getiren yetkililer, “Ayrıca şirketimizin Pınarbaşı Merkez üretim tesislerindeki makine parkımızda, arızalanan ya da kullanım ömrünü tamamlamış bulunan parça ve makinelerin modernizasyon işlemleri için, Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nden 26 milyon 867 bin TL tutarında 13 Nisan 2018 bitiş tarihli yatırım teşvik belgesi alınmıştır” denildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı