Ege Haberleri

  Ege’de kansere erken teşhis

  Turan GÜLTEKİN, (DHA)
  04.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin, kanserin erken teşhis ve tanısında etkin olan PET/BT, SPECT/BT cihazlarıyla donatılmış Nükleer Tıp Anabilim Dalı hizmete girdi.

  Törene; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de katıldı.

  Başhekim Prof. Dr. Necil Kütükçüler, hizmete sunulan iki cihazın alımı için yaklaşık 15 yıldır çalışma yapıldığını, ancak bir sonuca ulaşılamadığını söyledi. Kütükçüler, “Bu iki cihazın alınması için ciddi çalışma başlatıldığında Nükleer Tıp Anabilim Dalı’nın mevcut yerinin yetmeyeceği ortaya çıktı. Yeni bina inşaatıyla birlikte bu modern tesis yaklaşık 7 milyon TL’ye mal oldu” dedi.

  Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ise üniversitenin kaynaklarını tüm bölümler arasında eşit olarak dağıtmaya çalıştıklarını dile getirdi, “Ancak son üç yılda yaptığımız en büyük yatırım Nükleer Tıp Anabilim Dalı’na oldu. Sadece modern cihazlar almakla kalmadık, yeni ve modern bir bina da yaptık. Artık bundan sonrası bizim yaptığımız bu büyük yatırımın verimli şekilde kullanılmasına kaldı” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı