Ege Haberleri

  Ege’de hizmet durabilir

  Hürriyet Haber
  27.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İş makinaları yakıt bekliyor

  MANİSA ve Muğla Köy Hizmetleri İl Müdürlükleri'nde akaryakıt ödeneği sıkıntısı iş makinalarını yatırdı. Mayıs ayı akaryakıt ödenekleri gönderilen iki müdürlükteki ekipler çalışmaya başladı. Ancak, paraların yetersiz kalacağı, işlerin aksayabileceği öne sürüldü.

  Manisa'ya 66 milyar

  MANİSA Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü emrine bir aylık 66 milyar ödenek geldi. İl Müdürü Kamil Kaya, 2 asfalt, 5 altyapı ekibiyle mevsimlik işlere başladıklarını söyledi. Kaya, havalar uygun olursa, Sancaklı Bozköy, Uzunburun, Maldan ile Alaşehir ve Kula'da asfaltlama yapılacağını bildirdi.

  MUĞLA Köy Hizmetleri'ne 56 milyar akaryakıt ödeneği çıkarıldı. 100'ü aşkın iş makinası ve araç 10 günlük aradan sonra çalışmaya başladı. İl Müdürü Erdal Akın, 380 kilometre köy yolu asfaltlanmasının planlandığını, ödenek sıkıntısı nedeniyle ancak yarısının yapılabileceğini söyledi.

  Denizli'de aksama yok

  DENİZLİ İl Müdürü Bekir Sami Demir ise, ‘‘Akaryakıtımız bitmek üzereyken yeni ödeneğimiz geldi. Çalışmalarımızda bu nedenle bir aksama sözkonusu değil. Önümüzdeki günlerde de akaryakıt ödeneği sıkıntısı çekmeyeceğiz’’ dedi. Çanakkale ve Balıkesir'de ise akaryakıt sıkıntısı yaşanmadığı öğrenildi.

  DOĞAN HABER AJANSI

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı