Ege Haberleri

  Ecevit'i çok sevmiştim

  Hürriyet Haber
  08.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa’nın Alaşehir İlçesi’nin MHP’li Belediye Başkanı Kadir Daş kentin en modern meydanına eski başbakanlardan Bülent Ecevit’in ismini vererek bir ilke imza attı. Kadir Daş ile Alaşehir’e hizmetleri ve Bülent Ecevit sevgisini konuştuk.

  Ecevit’e duyduğunuz bu sevgi nereden geliyor?

  Bülent Ecevit Türk siyasi tarihinde özel bir insandır. Genel Başkanım Dr. Devlet Bahçeli’nin çok özel bir ifadesi vardır. O da "sevgide serbestlik, saygıda ise mecburiyet vardır" ifadesidir. Bizimde bir devlet adamı olarak Sayın Bülent Ecevit’e saygımızda bir mecburiyet vardır. Sayın Ecevit Kıbrıs Barış Harekatı ile ismini ölümsüzleştirmiş bir insandır. Teröre karşı koalisyon hükümetinde verdiği mücadele de çok anlamlıdır. Biz, Bülent Ecevit gibi isimlerin unutulmaması ve gelecek kuşaklara tanıtılması için çaba harcamalıyız. Bugünkü iktidarın kavgacı tutumunu gördükçe Ecevit gibi isimlerin ne kadar kıymetli bir siyaset izlediklerini daha yakından görebiliyoruz. Siyasetçiler ne zaman kavga etseler bilin ki bu kavgadan en çok etkilenen toplum olmaktadır. Bülent Ecevit’te her zaman bir uzlaşma görmüşüzdür. Sayın Devlet Bahçeli’de de bir Ecevit sevgisi her zaman vardır.

  30 bin kişiye iş imkanı sağladık

  Bülent Ecevit meydanından ve diğer hizmetlerinizden bahseder misiniz?

  Bülent Ecevit’in ismini ölümsüzleştirdiğimiz meydan toplamda bin 500 metre kare alanı kapsamaktadır. Bu meydan Alaşehir’in en büyük meydanıdır. Çevresi ile 100 bin, kent halkı ile 50 binlere dayanan nüfusumuzla Alaşehir bu meydanla daha modern bir görünüme sahip olmuştur. Burası kent trafiğini de rahatlatan bir meydan düzenlemesidir. Alaşehir daha bir çok hizmetlere layık bir ilçedir. Örneğin Alaşehir Manisa’nın bir ihracat kapısı haline gelmiştir. Gümrük Müdürlüğü’nün de açılması ile ihracatçılar Alaşehir’e yatırım yapmaya başladılar. 6 aylık da olsa ihracat potansiyelimizle 30 bin kişiye Alaşehir’de iş imkanı sağlanmıştır. /images/100/0x0/55eb3179f018fbb8f8b16417Siyasette ise kasaba politikasını hiçbir zaman benimsemedik. Belediye Başkanı seçildiğimde parti rozetini çıkardım ve tüm Alaşehir’in belediye başkanı olduğumu ispatladım. Çünkü siyasetin seviyeli bir şekilde yapılmasından yana bir kimlik sergiledim. Sadece belediye hizmetleri ile yetinmedim. Alaşehirspor’a desteğimizi her zaman verdik. Ayrıca amatör spor kulüplerinde de yönetici olarak görev aldım. Çünkü biliyorum ki sporun alt yapısı amatör kümelerden gelmektedir.

  1954 yılında Manisa’nın Alaşehir İlçesi’nde dünyaya gelen Kadir Daş ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Evli ve 3 çocuk babası olan Kadir Daş uzun yıllar amatör spor kulüpleri ile Alaşehirspor’da yönetici olarak da görev yaptı. İlçenin siyaseti tarihinde ilk kez üst üste iki seçim alan başkan unvanı da alan Kadir Daş Alaşehir’in ihracat hamlesi yapmasında da büyük pay sahibi oldu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı