Ege Haberleri

  EBSO’dan Kalkınma Bakanı’na dosya

  İZMİR, (DHA)
  17.09.2015 - 17:01 | Son Güncelleme:

  EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, kalkınma ajanslarının yeniden yapılanma ihtiyacını dile getirerek Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan’a dosya sundu. Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan ise, kalkınma ajanslarının işleyişi konusunda sıkıntıların farkında olduklarını belirterek, "Dosyayı incelecek ve bu konuda düzenleme yapılması için çalışmada bulunacağız" dedi.

  Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Doğan, EBSO Meclis Başkanı Salih Esen ve EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile biraraya geldi. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ziyarette, İzmir sanayi hakkında bilgi aktardı. Yorgancılar ayrıca, kalkınma ajanslarının işleyişi ile ilgili sıkıntılara dikkat çekti. Kalkınma ajanslarının yerelde kalkınma ve sivil toplum kuruluşları modeli ile desteklenmesi gerektiğini ifade eden Yorgancılar, konu ile ilgili hazırladıkları dosyayı Bakan Doğan’a sunarak, "Kalkınma ajanslarının yeniden yapılanması gerekiyor" dedi.

  Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan ise, makro ve mikro düzeyde ülke kalkınmasına katkı sağlayacak çalışmalara imza atmayı hedeflediklerini belirtti. Bakan Doğan, süreli bir Hükümet olmalarına rağmen bu konuda fikir üretmeye ve çözüm konusunda çabalamaya hazır olduklarını söyledi. Bakan Doğan şöyle konuştu:

  "Sanayi ve sanayicilerin sorunlarını dile getirdik. Ülkemizin çok ciddi sorunları var. Güvenlik konusunda güven vermeyen bir Türkiye ortamı söz konusu. Sanayicinin ve yatırımcının çalışabilmesi için güvenli bir zemin aradığını hepimiz bilmekteyiz. Ama bize de bir misyon biçtiklerini görüyoruz. Biz de bize biçilen misyonu yerine getireceğimizden şüpheleri olmaması gerektiğini söyledik. Bu vatan bizim. Ziyarette yaptığımız görüşmede yeniden 7 Haziran şartlarına dönülmesi gerektiği, barış birlik ve beraberlik ortamının sağlanması konusunda karara vardık."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı