Ege Haberleri

  DYO her alanda hedef büyüttü

  Hürriyet Haber
  31.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de boya sektörünün öncü kuruluşu DYO, kaliteden sonra çevre, iş güvenliği ve müşteri memnuniyeti standardı belgesi alan ilk şirket oldu. Genel Müdür Serdar Oran, “Bu belgeler yeni dönem için başlangıç” dedi.

  KURULDUĞU tarihten bu yana geçen 56 yılda boya sektörüne pek çok ilki kazandıran DYO, var olan ISO kalite belgelerinden aldığı güçle sektördeki yerini üst sıralara taşımaya hazırlanıyor.
  DYO, müşteri memnuniyetinin sağlanması, çevrenin korunması ve çalışanların güvenliğini içeren tüm uygulamalarını birleştirmek amacıyla TS ISO 10002:2006 (Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Standardı) belgesini alan ilk ve tek boya markası oldu. DYO ayrıca TS EN ISO 14001:2004 (Çevre Yönetim Sistemi Standardı) ve TS 18001:2008 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri Standardı) belgelerini de alarak, sektörde bu üç belgeye aynı anda sahip olan tek şirket olmayı başardı.  Genel Müdür Serdar Oran, 2011 için iddialı olduklarını belirterek, “Bu belgeler DYO’nun yeni dönemi için sadece bir başlangıç” dedi. 2011’de her alanda hedef büyüttüklerini kaydeden Oran, özellikle müşteri memnuniyeti ve pazar payının artırılması konusunda yeni atılımlar planladıklarını kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı