Ege Haberleri

  "Duyun sesimizi"

  Osman URAS/BODRUM (Muğla), (DHA)
  01.04.2016 - 14:24 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği üyeleri kadın sığınma evi açılması için topladıkları dilekçeleri belediyeye verdi.

  Bodrum Kadın Dayanışma Derneği üyeleri, ’Şiddet mağduru kadınlar için sığınak kampanyası’ yazılı pankart açıp, ’Bodrum kadın sığınağı’ yazan karton maket ev ile topladıkları dilekçeleri Bodrum Belediyesi’ne getirdi. Nüfusu 100 bini geçen yerlerde belediyenin sığınma evi açma yükümlülüğü olduğunu belirten Dernek Başkanı Figan Erozan, "Bu yükümlülüğün yerine getirilmesini istiyoruz. Topladığımız 300’e yakın dilekçeyi tek tek teslim ettik. Bu işin peşini bırakmayacağız. Kadınların ve çocukların güvenli alanı olana kadar belediyeye gelmeye devam edeceğiz. Biz o sığınağı istiyoruz" dedi.

  Türkiye İstatistik Kurumu’nun 31 Aralık 2015 tarihli son verilerine göre Bodrum’un nüfusu 155 bin 818 olarak belirlenirken, verilen dilekçelerde, belediyenin kadın sığınma evi açmasının zorunlu olduğu belirtilip, sığınma evinin kurulup işler hale getirilmesi gerektiği vurgulandı.

  Etiketler: Muğla , istedi
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı