Ege Haberleri

  Duyarlı gençlerden geleceğe yatırım

  Ertan KORKMAZ / MANİSA, (DHA)
  19.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin kurduğu Genç Yatırımcılar Kulübü, "Gençliğe Yatırım, Geleceğe Yatırım" sloganıyla yola çıktı, ilköğretim okullarına kütüphane yapılması kararlaştırıldı.

  Bir çok okulun kullanılmayan depolarını kütüphaneye çevirmek için çalışma planı hazırlayan gençler, hayırseverlerden aldıkları bağışlarla da maddi kaynak yarattı. Projenin ilk ayağında kenar semtlerden Turgut Özal Mahallesi’ndeki Milli Birlik İlköğretim Okulu seçildi. Okulun depo olarak kullanılan odasını temizleyip, boyayan öğrenciler, kısa sürede kütüphaneye dönüştürdü.

  Topluma kazanç

  Kulüp Başkanı Onur Tuncer, "Üniversite öğrencileri olarak, geleceğe yatırım yapmak istedik. Bize göre en uygun yatırım aracı olan kütüphaneyi seçtik. O kütüphanede öğrencilerin okuyacağı kitaplardan alacağı her bilgi, toplumumuza kazanç olarak dönecek. Böylece çıktığımız yolda yeni kütüphaneler yapmak için girişimlerimizi sürdüreceğiz. Bize katkısı olan hayırseverlerin desteğinin devam edeceğinden eminiz" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı