Ege Haberleri

  Dünyanın en büyük mega yatı Bodrum’da

  Hürriyet Haber
  21.09.2012 - 11:23 | Son Güncelleme:

  Bodrum'da, dünyanın en büyük mega teknesi olarak adlandırılan Rus milyarder Roman Abramoviç’in gözbebeği “Eclipse” adlı 163 metrelik yat demir attı.


  Muğla’nın Bodrum İlçesi'ne, dünyanın en büyük mega teknesi olarak adlandırılan ve yüksek teknolojik özelliklere sahip, Rus milyarder Roman Abramoviç’in gözbebeği “Eclipse” adlı 163 metrelik yat demir attı. Yatta bulunanlar gün boyu denize girdi, su sporları ve oksijen tüpleriyle dalış yaptı.
  Rus milyarder Roman Abramoviç’e ait 163 metre uzunluğundaki “Eclipse” adlı mega yat bugün sabah saatlerinde Bodrum’a geldi. Yalı Beldesi’ndeki Barbaros Koyu’na demirleyen yatta Abramoviç’in olup olmadığı bilinmezken, içinde bulunanlar gün boyu denize girdi, koyda su sporları ve oksijen tüpleriyle dalış yaptı. Yaklaşık değeri 1.2 milyar dolar olduğu tahmin edilen ve askeri füze savar sistemine sahip mega yatta, iki helikopter pisti, yüzme havuzu, SPA ve bir de mini-denizaltı bulunuyor. Abramoviç’in kaldığı bölümler tamamen zırhla kaplanırken, camları da kurşungeçirmez özelliğe sahip.
  Lüks ekipmanlarının yanı sıra, yüksek teknolojik donanımlara da sahip olan mega yatta, “Anti Paparazzi” olarak adlandırılan kızıl ötesi lazerlerle belli bir mesafeden objektiflerin görüntü almamasını sağlayan bir teknoloji de bulunuyor. Yatın Bodrum’da ne kadar kalacağı öğrenilemezken, deniz kenarındaki yolu kullananlar, mega yatı görünce bir süre durup fotoğrafını çekti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı