Ege Haberleri

  Dünya şampiyonu judocuya destek

  İlker KILIÇASLAN, (DHA)
  28.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’nin Colorado Springs kentinde Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Dünya Gençler Judo Şampiyonası’nda 60 kiloda şampiyon olan Yunus Korkmaz’a Manisa Ticaret Borsası sahip çıktı.

  ABD’nın Colorado Springs kentinde 14-20 Temmuz 2009 tarihleri arasında Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Dünya Gençler Judo Şampiyonası’nda 60 kiloda şampiyon olan 17 yaşındaki Yunus Korkmaz’a Manisa Ticaret Borsası’ndan destek geldi. Başkan Arif Koşar, başarının tüm görme engellilerin azmine örnek olduğunu söyledi. Altı Nokta Körler Derneği Manisa Şube Başkanı Mehmet Göktaş da, judocu Korkmaz’ın derneğin spor kulübünün bir üyesi olduğunu belirterek, "Dernek spor kulübü kurulduğundan beri 67 Türkiye derecesi ile 2 ulusal madalyaya sahip oldu. Korkmaz sayesinde bir tane de dünya şampiyonluğumuz oldu. Hedefimiz görme engelli çocuklarımızın bu başarılarının daha artmasını sağlamak. Ancak motivasyonlarını sağlamak için sivil toplum kuruluşlarımızın da desteğine ihtiyacımız var" dedi.

  Sahip çıkmalıyız

  Ticaret Borsası Başkanı Arif Koşar, engelli sporculara borsa olarak her zaman destek olduklarını söyleyerek, "Korkmaz’ın başarısı bize şunu gösteriyor. Bu çocuklarımıza fırsat verildiği takdirde üstesinden gelemeyecekleri bir şey yoktur. Korkmaz’ın başarısı tüm engelli çocuklarımızın azminin başarısıdır. Manisamızın ismini en iyi şekilde duyurup, Türk bayrağımızı ABD’de göklere çektirmiştir" diye konuştu. Korkmaz’a görme engelliler için üretilmiş özel kabartmalı altın kol saati hediye eden Koşar Altı Nokta Körler Derneği Spor Kulübü’ne de forma hediye sözü verdi.

  Korkmaz’ın antrenörü ve İl Judo Temsilcisi Ali Atmaca da, Altı Nokta Körler Derneği Spor Kulübü’nün kazandığı madalyalardan bir tanesini Ticaret Borsası Başkanı Arif Koşar’a hediye etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı