Ege Haberleri

  Dünya kenti Bornova

  Hürriyet Haber
  12.08.2009 - 21:55 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, içinde buz pateni pisti, 5 bin kişilik amfitiyatrosu bulunan Bornova Rekreasyon Alanı’nın 2010 yılında açılacağını söyledi.

  izmir Bornova’ya yeni bir vizyon kazandırması hedeflenen, içinde barındıracağı Olimpik Buz Pateni Pisti ve kentin en büyük amfitiyatrosu ile benzerleri arasındaki en kapsamlı projelerden biri olarak değerlendirilen Bornova Rekreasyon Alanı Projesi sürüyor. Projeye büyük önem veren izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, çalışmaları yerinde görmek ve bilgi almak üzere fırsat buldukça şantiye alanına gidiyor. Son gidişinde çalışmalar nedeniyle yüklenicilere teşekkür eden Başkan Aziz Kocaoğlu, projenin 2010 yılı içinde bitirileceğini söyledi.

  10 senelik problem çözüldü

  Aşık Veysel Rekrasyon Alanı olarak bilinen ve 10 senedir problem olan konuyu halletmekle işe başladıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, “231 bin metrekare alanda yürüyüş yolları, bisiklet yolları, rekreasyon alanları, spor tesisleri, ayrıca 2 bin 500 kişi seyirci kapasiteli olimpik buz pateni salonu ve 5 bin kişilik, izmir’in en büyük amfitiyatrosunu bu alana yapıyoruz. Ayrıca sosyal ihtiyaçlar için de çeşitli kafeler yapıyoruz. Bölge biraz daha ağaçlandırılacak. Sonuçta burası Bornova’nın nefes alacağı, çevre yoluna 100 metre mesafede, bölgedeki insanların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak bir alan olacak. Ayrıca bu alanın bir özelliği de Homeros Vadisi ile bağlantısı. Yani Bornova Çayı üzerinde olması. izmir’in en renkli mekanlarından biri olacak” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı